ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Πέρασε στη 2η θέση η Νέα Ιωνία

HANDBALL PREMIER / AEK - ÁÓÅ ÄÏÕÊÁÓ.  (Eurokinissi Sports - ÄÇÌÏÐÏÕËÏÓ ÈÁÍÁÓÇÓ)
HANDBALL PREMIER / AEK - ÁÓÅ ÄÏÕÊÁÓ. (Eurokinissi Sports - ÄÇÌÏÐÏÕËÏÓ ÈÁÍÁÓÇÓ) EUROKINISSI SPORTS

Η Νέα Ιωνία επικράτησε στη Βέροια του τοπικού Φίλιππου για την 4η αγωνιστική της Α1 γυναικών και του πήρε τη 2η θέση στη βαθμολογία.

Με καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, η Νέα Ιωνία πέρασε από τη Βέροια, νικώντας τον Φίλιππο με σκορ 22-33, για την 4η αγωνιστική της Α1 γυναικών.

Ο Φίλιππος που αποτελεί την ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών, μετά το πρώτο πεντάλεπτο που το σκορ ήταν ισόπαλο 1-1, αιφνιδίασε τη Νεα Ιωνία, παίρνοντας ένα προβάδισμα 4 τέρμάτων στο 15', με ο σκορ να βρίσκεται στο 9-5. Η Νεα Ιωνία φαίνεται ότι αφυπνίστηκε σε εκείνο το σημείο και με ένα σερί 0-5, έκανε το σκορ 9-10 στο 24'. Τα υπόλοιπα λεπτά μέχρι την ανάπαυλα, κύλησαν με τη Νεα Ιωνία να ελέγχει το σκορ το οποίο διαμορφώθηκε σε 10-13 με τη λήξη του ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο η νταμπλούχος μπήκε πολύ σοβαρή στο παιχνίδι και διεύρυνε τη διαφορά, για να φτάσει τελικά στη νίκη με σκορ 22-33.

Την 4η αγωνιστική περίμενε ο ΓΑΣ Καματερού, για να πάρει τους πρώτους του βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 γυναικών, επικρατώντας με πολύ καλή εμφάνιση στα Γιαννιτσά, του Μεγάλου Αλεξάνδρου με σκορ 26-19.

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών πραγματοποίησε η HONDA Πανόραμα, η οποία επικράτησε του Φιλώτα Φλώρινας με 28-21.

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 22-33

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 5-2, 9-5, 9-8, 10-11, 10-13 ημ, 11-15, 13-19, 16-25, 19-28, 19-31, 22-33

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γιώργος Τσικίνας): Νάκο, Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 1, Ντόβα, Παπαδοπούλου 5, Χρ. Ανθίτση, Καραχαρίση 2, Β. Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου, Καλμουκίδου 1, Μπατζαρακούδη 11, Γεωργιάδου, Σ. Θεοδοσοπούλου, Στεφανίδου, Νοχουσίδου, Πιτούλια

ΟΦΝΙ (Ναϊσίδου- Ζιβούλοβιτς): Κεπεσίδου, Κερλίδη, Στεφάνοβιτς , Μίλατσιτς 1, Παπανικολάου 6, Πάπα 7, Πανούση, Ζυγούρα 7, Μακρή, Βαφειάδου 5, Διακογιάννη, Κοντοστεργίου, Σαραντάκου, Ζηνονίδου 1, Χρονοπούλου 3, Στουγιαννίδου 3

Διαιτητές: Πατιός, Τσιάνας, Δίλεπτα: 7-6, Πέναλτι: 7/7-3/3

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟ 19-26

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 1-1, 1-3, 2-7, 4-10, 4-15 ημ 5-15, 9-15, 13-17, 15-21, 16-23, 19-26

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ξηρίδου, Τροχίδου, Ζιάκα, Πανμαρτζή, Πλιόγκα, Μαυροπούλου, Ντιμτσούδη, Φράγκου, Τρελοπούλου, Αναστασιάδου, Τροχίδου, Παύλου, Λαζαρίδου, Σπυρίδου, Παρασκευαΐδου

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μενέλαος Δανήλος): Τσικνάκη, Μάνια, Ζιώγα, Καζάκη, Καραγιάννη, Βασιλειάδου, Ζενέλι, Ράτσικα, Στασινού, Χριστοπούλου, Ανδρίτσου, Συζίνου, Νικολάου, Βασιλείου, Σπυροπούλου, Καρέλα

Διαιτητές: Καζαντζίδης –Λινάρδος, Δίλεπτα: 4- 7, Πέναλτι: 1/1-2/2, Κόκκινη: Μάνια 36:02

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ-ΦΙΛΩΤΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 28-21

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 2-2, 5-5, 8-7, 10-8, 12-9 (ημχ), 14-9, 16-10, 18-14, 22-16, 24-17, 28-21

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Μπελνέζοβα, Σπανού, Νταντιρα, Χαριτάκη, Αναστασιάδου 1, Καραβελή 6, Ιωαννίδου 1, Αμανατίδου 8, Αργυροπούλου 7, Σεβδίλη 4, Μεντεσίδου, Δημητρακοπούλου, Κυρικλίδου 1, Ανδρονικίδου, Μανάβη, Χριστοδουλίδου

ΦΙΛΩΤΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Σουλτάνα Τσουτσουλάκη): Ρακοπούλου 3, Κωτσοπούλου, Ρόμπε, Κεβρεκίδου, Κατσουλάκη 1, Φυλάκη 3, Παρασκευοπούλου, Βαφειάδου, Φωκά, Τσιτλακίδου 3, Γκάτσιου, Ριστόβσκα 9, Γεωργιάδου, Τρκόβσκα 2, Παραστατίδου

Κυριακή 12/11

Σπίτι του Χάντμπολ 16:00, Άρης Θ.- Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας (Μιχαηλίδης- Γράψας, Δημόλας)