ΧΑΝΤΜΠΟΛ

ΠΑΟΚ - Δούκας 26-24: Σε τροχιά τετράδας ο Δικέφαλος

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 26-24 του Δούκα για την 15η αγωνιστική της Handball Premier και ανέβηκε στους 19 βαθμούς.

Στη δεύτερη του συνεχόμενη νίκη έφτασε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε του Δούκα με 26-24. Ο Δικέφαλος έτσι έφτασε τους 19 πόντους και βρίσκεται ακόμη σε τροχιά τετράδας για την Handball Premier.

Το παιχνίδι ξεκίνησε αρκετά ισορροπημένα με το σκορ στα πρώτα 19 λεπτά να διαμορφώνεται σε 6-6. Η ομάδα του Αλέξη Παπαβασίλη με ένα καλό σερί έκανε το 13-9 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ένα ξέσπασμα του Δούκα στην επανάληψη έφερε τη μείωση του σκορ στο 16-15, όμως ο ΠΑΟΚ φρόντισε να διευρύνει εκ νέου τη διαφορά. Έτσι, ο αγώνα έκλεισε με το 26-24 υπέρ του Δικεφάλου.

ΠΑΟΚ (Αλέξης Παπαβασίλης): Κωστακίδης Π., Παλάσκας, Μπαλτατζής, Κοκώνης, Αποστόλου, Εμμανουήλ, Γιαννακίδης, Τσαναξίδης, Ελευθεριάδης, Κωστακίδης Θ., Μαστορογιάννης, Κυριακίδης, Γιορανίδης, Κυπραίος, Κριούτσκοφ, Τσέγιοβιτς.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Κωστής Μπούνας): Ζαλώνης, Κρητικός, Τόμπρος, Παγιάτης, Μελετάκος, Ζαρίκος, Πανταζής, Τζάνος, Καρακεχαγιάς, Ντούνης, Τότος, Τζανιδάκης, Μπεκιάρης, Κολλύρης, Μπαλάσκας, Πάνου.

Διαιτητές: Χαρίτσος-Θεοδοσίου