Handball Premier: Σημαντικές νίκες για Διομήδη και Φαίακα

Ο Διομήδης και ο Φαίακας εκμεταλλεύτηκαν την έδρα τους και επικράτησαν επί του Ιωνικού και του Φιλίππου αντίστοιχα για την 7η αγωνιστική της Handball Premier.

Δύο αγώνες πραγματοποιήθηκαν σήμερα (16/11) για την έβδομη αγωνιστική της Handball Premier με τους γηπεδούχους να φεύγουν νικητές. Ο Διομήδης και ο Φαίακας εκμεταλλεύτηκαν την έδρα τους και επικράτησαν επί του Ιωνικού και του Φιλίππου αντίστοιχα.

Στο Άργος ο Διομήδης από το 15' και μετά κατάφερε να πάρει μία διαφορά πέντε τερμάτων και στη συνέχεια φρόντισε να τη μεγαλώσει κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Μάλιστα, με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η διαφορά εκτοξεύτηκε σε διψήφιο νούμερο με τους παίκτες του Χαλκίδη να φτάνουν στην νίκη εύκολα με 25-16. Πρώτος σκόρερ για τους "λύκους" ήταν ο Λίμα με επτά τέρματα, ενώ για τον Ιωνικό τρία τέρματα πέτυχε ο Τσάτσας.

Στο άλλο ματς της ημέρας ο Φαίακας Κέρκυρας έφτασε εύκολα στο δίποντο κόντρα στον Φίλιππο Βέροιας. Η ομάδα της Κέρκυρας ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ και έφτασε με άνεση στη νίκη με 39-31. Πρώτος σκόρερ για τον Φαίακα ήταν ξανά τον Χερουβείμ που σταμάτησε στα επτά γκολ.

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ

Διομήδης Άργους - Ιωνικός Ν. Φ. 25-16

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 4-2, 6-3, 8-3, 10-5, 12-5 (ημχ) 13-6, 17-7, 18-10, 21-11, 21-15, 25-16

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Χαλκίδης): Τζίμπουλας, Βάρδακας, Κρεμαστιώτης 2, Τσιγαρίδας 2, Ραντουλέσκου 1, Τσάκαλος 4, Παπαντωνόπουλος, Ντάσεβιτς 1, Σμυρνιώτης 1, Μανασάκης, Χαντέλης, Ξαγοράρης, Μάνθος 1, Λίμα 7, Γκολούμποβιτς 6.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Παπακώστας): Τσακνής, Παπαδόπουλος, Αϊβαλιώτης 6, Αργυράκης, Γκέρτσος, Π. Μπούτος, Αποστολίδης 2, Ζαχάρης 1, Βασιλείου, Συγγάρης, Μπούτος Ε. 2, Μαντζόπουλος, Κοτσιρας, Λιόλιος 2, Μαυροφρύδης, Τσάτσας 3, Μπουλούμπασης.

Διαιτητές: Αβράμης – Χρόνης, Δίλεπτα: 5-2, Πέναλτι: 2/3-2/4

Φαίακας Κέρκυρας - Φίλιππος Βέροιας 39-31

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 8-2, 11-6, 13-8, 16-11, 19-13 (ημχ.), 22-14, 25-16, 28-19, 32-21, 36-26, 39-31

Φαίακας (Ριγανάς): Κατσακιώρης, Τζούκας 2, Δούγιας 6, Δέσπος 2, Κουλούρης 2, Μάτοβιτς 3, Κόντης 3, Τσαμουρίδης 2, Χερουβείμ 7, Δελλής, Πίτος 2, Βλαχόπουλος 1, Χάλαρης 4, Γιαννακόπουλος, Κορακιανίτης 3, Σουλάνης 2, Τσιλιμπάρης

Φίλιππος Βέροιας (Σαράφης): Πατραμάνης 6, Καραγκιοζόπουλος 7, Παντελίδης 4, Νικολαΐδης 2, Βαρδάκας 1, Καλλιαρίδης, Μηλόπουλος Πιστόλας 1, Φιλόσογλου 2, Τζωρτζίνης, Παπαγιάννης 4, Κουκουτσίδης 4, Δάσκαλος, Χουδαβερδόγλου

Δίλεπτα: 9 – 8, Πέναλτι: 4/4 – 4/7

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 7ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Τρίτη 12/11

Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑΣ - ΑΕΡΩΠΟΣ ManDynamic 25-23

Τετάρτη 13/11

Π.Α.Ο.Κ - Ολυμπιακός /ΟΜ. ΞΥΝΗ 22-26

Παρασκευή 15/11

Α.Ε.Κ. - Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ 40-25

Σάββατο 16/11

Φαίακας Κέρκυρας - Φίλιππος Βέροιας 39-31

Διομήδης Άργους - Ιωνικός Ν. Φ. 25-16

Κυριακή 17/11

Άρης Νικαίας OLYMPIC DIAGNOSTIC - Δράμα BIANCO MONTE 31-34

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ΟΜΑΔΑ

ΒΑΘΜΟΙ

1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ /ΟΜ. ΞΥΝΗ

14

2

ΑΕΚ

14

3

Π.Α.Ο.Κ.

9

4

ΑΕΡΩΠΟΣ ManDynamic

8

5

Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ

7

6

ΦΑΙΑKΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

7

7

ΔΡΑΜΑ BIANCO MONTE

7

8

Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑΣ

6

9

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ

6

10

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ

4

11

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ OLYMPIC DIAG

2

12

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ OLYMPIC DIAGNOSTIC - 23/11/2019 18:00

Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑΣ - Π.Α.Ο.Κ - 24/11/2019 16:00

Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ - ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - 24/11/2019 13:00

ΔΡΑΜΑ BIANCO MONTE - Α.Ε.Κ. - 27/11/2019 17:00

ΑΕΡΩΠΟΣ ManDynamic - ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ - 27/11/2019

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ /ΟΜ. ΞΥΝΗ - ΦΑΙΑKΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - 28/11/2019

 

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

HIGHLIGHTS