IOS OPEN: Πέντε ελληνικές ομάδες στη δωδεκάδα

Ολοκληρώθηκε η φάση των ομίλων του IOS OPEN στον Μυλοπότα με πέντε ελληνικές ομάδες να παίρνουν το εισιτήριο για την καλύτερη δωδεκάδα του τουρνουά. Το απόγευμα ξεκαθαρίζει η οκτάδα.

Πλούσιο θέαμα σε όσους βρέθηκαν στην παραλία του Μυλοπότα προσέφεραν και οι 32 ομάδες που αγωνίστηκαν στο κυρίως ταμπλό του IOS OPEN τόσο στους άνδρες όσο και στις γυναίκες. Θετικά ήταν τα αποτελέσματα για τα πέντε από τα οκτώ ελληνικά ζευγάρια που αγωνίστηκαν αφού θα συνεχίσουν την πορεία τους τουλάχιστον μέχρι τις 12 καλύτερες ομάδες.

Πλούσιο θέαμα σε όσους βρέθηκαν στην παραλία του Μυλοπότα προσέφεραν και οι 32 ομάδες που αγωνίστηκαν στο κυρίως ταμπλό του IOS OPEN τόσο στους άνδρες όσο και στις γυναίκες. Θετικά ήταν τα αποτελέσματα για τα πέντε από τα οκτώ ελληνικά ζευγάρια που αγωνίστηκαν αφού θα συνεχίσουν την πορεία τους τουλάχιστον μέχρι τις 12 καλύτερες ομάδες.

Εξαίρεση αποτελεί το δίδυμο των Τσοπούλου και Μαναβή το οποίο βρίσκεται ήδη στα προημιτελικά και θα περιμένει να μάθει τις αντίπαλους του από τη φάση των «12».

Από εκεί θα προσπαθήσουν να πάρουν την πρόκριση στην οκτάδα και οι Κλέπκου και Μπάκα οι οποίες με μία νίκη και μία ήττα πήραν την τρίτη θέση στον όμιλο τους και θα αγωνιστούν το απόγευμα του Σαββάτου για μία θέση στην οκτάδα.

Στους άνδρες θα έχουμε τρεις ελληνικές ομάδες που θα αγωνιστούν για την είσοδο τους στην οκτάδα. Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης, Δημήτρης Νιώπας/Θοδωρής Παπαδημητρίου και Στέλιος Τζιουμάκας/Ιάσονας Κανέλλος θα παλέψουν για την παρουσία τους στα προημιτελικά. Αντίθετα τα αδέρφια Μανδηλάρη με δύο ήττες αποκλείστηκαν από τη συνέχεια του τουρνουά.

Ακριβώς από κάτω μπορείτε να δείτε όλα τα αποτελέσματα της ημέρας.

 

ΚΥΡΙΩΣ ΤΑΜΠΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

ΠΡΩΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ    
Ομάδες Βαθμοί Ν-Η
Χαμπρ/Λεντς (Τσεχία) 4 2-0
Σίβολαπ/Γιαρζούτκιν (Ρωσία) 3 1-1
Τζιουμάκας/Κανέλλος (Ελλάδα) 3 1-1
Μπριρ/Ντιλιέ (Ελβετία) 2 0-2

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

Αγώνας Αποτέλεσμα
Σίβολαπ/Γιαρζούτκιν (Ρωσία) - Τζιουμάκας/Κανέλλος (Ελλάδα) 2-1 (17-21, 21-13, 15-11)
Χαμπρ/Λεντς (Τσεχία) - Μπριρ/Ντιλιέ (Ελβετία) 2-0 (21-19, 21-16)
Σίβολαπ/Γιαρζούτκιν (Ρωσία) - Χαμπρ/Λεντς (Τσεχία) 1-2 (22-20, 17-21, 7-15)
Τζιουμάκας/Κανέλλος (Ελλάδα) - Μπριρ/Ντιλιέ (Ελβετία) 2-0 (22-20, 21-17)

 

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΟΜΙΛΟΣ    
Ομάδες Βαθμοί Ν-Η
Φριντλ/Τρούμερ (Αυστρία) 4 2-0
Νιώπας/Παπαδημητρίου (Ελλάδα) 3 1-1
Σμέντινς/Ρέγκζα (Λετονία) 3 1-1
Άπελγκρεν/Άνεστεντ (Σουηδία) 2 0-2

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

Αγώνας Αποτέλεσμα
Σμέντινς/Ρέγκζα (Λετονία) - Νιώπας/Παπαδημητρίου (Ελλάδα) 0-2 (13-21, 15-21)
Φριντλ/Τρούμερ (Αυστρία) - Άπελγκρεν/Άνεστεντ (Σουηδία) 2-1 (21-15, 21-23, 15-11)
Νιώπας/Παπαδημητρίου (Ελλάδα) - Φριντλ/Τρούμερ (Αυστρία) 0-2 (9-21, 15-21)
Σμέντινς/Ρέγκζα (Λετονία) - Άπελγκρεν/Άνεστεντ (Σουηδία) 2-0 (26-24, 26-24)

 

ΤΡΙΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ    
Ομάδες Βαθμοί Ν-Η
Γκοσελέν/Σιλβέστρ (Γαλλία) 4 2-0
Σμιτς/Σόλοβετς (Λετονία) 3 1-1
Ιωαννίδης/Πολυχρονιάδης (Ελλάδα) 3 1-1
Κοσικάουα/Ικέντα (Ιαπωνία) 2 0-2

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

Αγώνας Αποτέλεσμα
Κοσικάουα/Ικέντα (Ιαπωνία) - Ιωαννίδης/Πολυχρονιάδης (Ελλάδα) 1-2 (22-24, 21-19, 12-15)
Σμιτς/Σόλοβετς (Λετονία) - Γκοσελέν/Σιλβέστρ (Γαλλία) 0-2 (19-21 18-21)
Ιωαννίδης/Πολυχρονιάδης (Ελλάδα) - Γκοσελέν/Σιλβέστρ (Γαλλία) 0-2 (19-21, 7-21)
Κοσικάουα/Ικέντα (Ιαπωνία) - Σμιτς/Σόλοβετς (Λετονία) 1-2 (20-22, 22-20, 15-17)

 

ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ    
Ομάδες Βαθμοί Ν-Η
Βάις/Ντζαβορόνοκ (Τσεχία) 4 2-0
Μπέργκερουντ/Ρέτερχολτ (Νορβηγία) 3 1-1
Μισλίβετσεκ/Πιχέρα (Τσεχία) 3 1-1
Α. Μανδηλάρης/Β.Μανδηλάρης (Ελλάδα) 2 0-2

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

Αγώνας Αποτέλεσμα
Α. Μανδηλάρης/Β.Μανδηλάρης (Ελλάδα) - Βάις/Ντζαβορόνοκ (Τσεχία) 1-2 (21-13, 14-21, 12-15)
Μισλίβετσεκ/Πιχέρα (Τσεχία) - Μπέργκερουντ/Ρέτερχολτ (Νορβηγία) 2-0 (24-22 25-23)
Βάις/Ντζαβορόνοκ (Τσεχία) - Μισλίβετσεκ/Πιχέρα (Τσεχία) 2-0 (21-17, 21-9)
Α. Μανδηλάρης/Β.Μανδηλάρης (Ελλάδα) - Μπέργκερουντ/Ρέτερχολτ (Νορβηγία) 0-2 (17-21, 19-21)

ΚΥΡΙΩΣ ΤΑΜΠΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΠΡΩΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ    
Ομάδες Βαθμοί Ν-Η
Τσοπούλου/Μαναβή (Ελλάδα) 4 2-0
Κλίνγκερ/Κίνγκερ (Αυστρία) 3 1-1
Χέλαντ-Χάνσεν/Ζίλστρα (Νορβηγία) 3 1-1
Τούριν/Τουριν (Σουηδία) 2 0-2

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

Αγώνας Αποτέλεσμα
Τσοπούλου/Μαναβή (Ελλάδα) - Χέλαντ-Χάνσεν/Ζίλστρα (Νορβηγία) 2-1 (21-11, 13-21, 15-8)
Κλίνγκερ/Κίνγκερ (Αυστρία) - Τούριν/Τουριν (Σουηδία) 2-0 (21-17, 21-16)
Τσοπούλου/Μαναβή (Ελλάδα) - Κλίνγκερ/Κίνγκερ (Αυστρία) 2-0 (22-20, 21-18)
Χέλαντ-Χάνσεν/Ζίλστρα (Νορβηγία) - Τούριν/Τουριν (Σουηδία) 2-0 (21-15, 21-17)

 

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΟΜΙΛΟΣ    
Ομάδες Βαθμοί Ν-Η
Βάιντα/Ορντεάν (Ρουμανία) 4 2-0
Κοτλασόβα/Ρεσόβα (Τσεχία) 3 1-1
Ντρίσεν/Μέρτενς (Ολλανδία) 3 1-1
Σαριδάκη/Μυριλλα (Ελλάδα) 2 0-2

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

Αγώνας Αποτέλεσμα
Κοτλασόβα/Ρεσόβα (Τσεχία) - Σαριδάκη/Μυριλλα (Ελλάδα) 2-0 (21-8, 22-20)
Ντρίσεν/Μέρτενς (Ολλανδία) - Βάιντα/Ορντεάν (Ρουμανία) 0-2 (11-21, 16-21)
Κοτλασόβα/Ρεσόβα (Τσεχία) - Βάιντα/Ορντεάν (Ρουμανία) 0-2 (16-21, 18-21)
Σαριδάκη/Μυριλλα (Ελλάδα) - Ντρίσεν/Μέρτενς (Ολλανδία) 1-2 (23-25, 21-14,12-15)

 

ΤΡΙΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ    
Ομάδες Βαθμοί Ν-Η
Αγγελοπούλου/Κωνσταντοπούλου (Κύπρος) 4 2-0
Σκαμπόλι/Βαράζι (Ιταλία) 3 1-1
Κλέπκου/Μπάκα (Ελλάδα) 3 1-1
Ολίβοβα/Ρετσακόβα (Τσεχία) 2 0-2

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

Αγώνας Αποτέλεσμα
Ολίβοβα/Ρετσακόβα (Τσεχία) - Κλέπκου/Μπάκα (Ελλάδα) 1-2 (15-21 21-18 5-15)
Αγγελοπούλου/Κωνσταντοπούλου (Κύπρος) - Σκαμπόλι/Βαράζι (Ιταλία) 2-1 (21-18, 19-21, 15-13)
Κλέπκου/Μπάκα (Ελλάδα) - Αγγελοπούλου/Κωνσταντοπούλου (Κύπρος) 0-2 (19-21, 14-21)
Ολίβοβα/Ρετσακόβα (Τσεχία) - Σκαμπόλι/Βαράζι (Ιταλία) 0-2 (12-21, 9-21)

 

ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ    
Ομάδες Βαθμοί Ν-Η
Έβανς/Όστιν (Αγγλία) 4 2-0
Τιντέσκοβ/Τρανς (Δανία) 3 1-1
Όργκεν/Όλσεν (Σουηδία) 3 1-1
Αποστολάκη/Σπυλιωτοπούλου (Ελλάδα) 2 0-2

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

Αγώνας Αποτέλεσμα
Όργκεν/Όλσεν (Σουηδία) - Αποστολάκη/Σπυλιωτοπούλου (Ελλάδα) 2-0 (26-24, 21-17)
Τιντέσκοβ/Τρανς (Δανία) - Έβανς/Όστιν (Αγγλία) 0-2 (18-21, 10-21)
Όργκεν/Όλσεν (Σουηδία) - Έβανς/Όστιν (Αγγλία) 0-2 (10-21, 19-21)
Αποστολάκη/Σπυλιωτοπούλου (Ελλάδα) - Τιντέσκοβ/Τρανς (Δανία) 1-2 (21-18, 9-21, 9-15)

 

 

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

HIGHLIGHTS