ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ

Αγώνες, ειδήσεις, νέα, βαθμολογίες τα πάντα για τα σπορ στην Ελλάδα, την Ευρώπη και τον κόσμο

Τρίτη 26 Νοε. 2019

ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ Ο ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΩ ΚΑΙ ΡΟΔΟ

Σαντάνα: "Υπάρχει πολύ ταλέντο στην Ελλάδα"

Ο Βραζιλιάνος ομοσπονδιακός προπονητής μπιτς βόλεϊ Τίε Σαντάνα, βρέθηκε στην Κω και την Ρόδο για αξιολόγηση του δυναμικού που θα αποτελέσει το μέλλον του αθλήματος στην άμμο.

Τρίτη 22 Οκτ. 2019

ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΣΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ

Μπιτς Βόλεϊ: Ρήξη αχιλλείου υπέστη η Αρβανίτη

Όσκαρ ατυχίας για την Βίκυ Αρβανίτη η οποία στην προπόνηση της Τρίτης (22/10) υπέστη ρήξη αχιλλείου τένοντα και την Πέμπτη θα υποβληθεί σε επέμβαση.

Κυριακή 08 Σεπ. 2019

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΙΤΕ ΣΤΙΣ 22:35

'Μάχες' στην άμμο στον τελικό του FIVB Beach Volleyball World Tour

Εντυπωσιακές 'μάχες' στην άμμο από τα πιο δυνατά 'ζευγάρια' των Ανδρών στον τελικό του τουρνουά του FIVB Beach Volleyball World Tour στη Ρώμη.

Πέμπτη 05 Σεπ. 2019

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ

Μπιτς Βόλεϊ: Αποκλεισμός για Αρβανίτη - Καραγκούνη

Αποκλεισμός για την Εθνική ομάδα μπιτς βόλεϊ στον δεύτερο γύρο των προκριματικών του World Tour της Ιταλίας, καθώς έχασαν με 2-1 σετ από την Ιαπωνία.

Τετάρτη 04 Σεπ. 2019

ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ

Μπιτς βόλεϊ: Νίκη στην πρεμιέρα για Αρβανίτη - Καραγκούνη στην Ρώμη

Με νίκη ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους η Βίκυ Αρβανίτη και η Πένυ Καραγκούνη στην πρεμιέρα του World Tour της Ρώμης, αφού επικράτησαν απέναντι στην Ελβετία με 2-0 σετ στον πρώτο γύρο των προκριματικών.

Τετάρτη 14 Αυγ. 2019

ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΜΑΝΑΒΗ

Μπιτς βόλεϊ: Στο κυρίως ταμπλό οι Αρβανίτη και Καραγκούνη

Η Βίκυ Αρβανίτη και η Πένυ Καραγκούνη θα βρεθούν στο κυρίως ταμπλό του τετράστερου τουρνουά μπιτς βόλεϊ της Μόσχας. Αντίθετα, οι Τσοπούλου και Μαναβή αποκλείστηκαν.

Σάββατο 10 Αυγ. 2019

ΚΕΡΔΗ 300 ΒΑΘΜΩΝ ΚΑΙ 2.500 ΕΥΡΩ

Μπιτς βόλεϊ: Ένατη θέση στη Μόσχα για Αρβανίτη-Καραγκούνη

Με την ένατη θέση επιστρέφουν από τη Μόσχα και τη συμμετοχή τους στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Βίκυ Αρβανίτη και Πένυ Καραγκούνη. Η ένατη θέση απέφερ κέρδη 300 βαθμών και 2500 Ευρώ.

Παρασκευή 09 Αυγ. 2019

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΔΙΔΥΜΟ

Μπιτς βόλεϊ: Στους "16" της Ευρώπης Αρβανίτη και Καραγκούνη

Η Βίκυ Αρβανίτη και η Πένυ Καραγκούνη επικράτησαν με 2-0 σετ επί των Μπονερόβα-Μαιξνέροβα (Νο 30) από την Τσεχία και προκρίθηκαν στους "16" του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ που διεξάγεται στην Μόσχα.

Πέμπτη 08 Αυγ. 2019

ΜΠΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΙΣ "16" ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ

Μπιτς βόλεϊ: Κόντρα στην Τσεχία οι Αρβανίτη και Καραγκούνη

Η Βίκυ Αρβανίτη και η Πένυ Καραγκούνη θα αγωνιστούν κόντρα στις Μαρτίνα Μπονερόβα-Μαρτίνα Μαιξνέροβα (Νο 30) από την Τσεχία θα διεκδικήσουν την πρόκριση τους στις 16 του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

ΠΕΡΑΣΑΝ ΣΤΙΣ "24" ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ

Μπιτς βόλεϊ: Ήττα, αλλά πρόκριση για τις Αρβανίτη και Καραγκούνη

Οι Βίκυ Αρβανίτη και Πένυ Καραγκούνη έχασαν από το δίδυμο των Πλασέ και Ρισάρ, όμως προκρίθηκαν στις 24 καλύτερες ομάδες του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που διεξάγεται στη Μόσχα.

Τετάρτη 07 Αυγ. 2019

ΝΙΚΗΣΑΝ ΤΙΣ ΚΛΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΣΕΪΝΟΒΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΩΝΙΑ

Πρώτη νίκη στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα για Αρβανίτη/Καραγκούνη

Την πρώτη τους νίκη στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ της Μόσχας πέτυχαν οι Βίκυ Αρβανίτη/Πένυ Καραγκούνη.

Τρίτη 06 Αυγ. 2019

ΕΧΑΣΑΝ ΜΕ 2-1 ΣΕΤ ΑΠΟ ΤΟ ΙΤΑΛΙΚΟ ΔΙΔΥΜΟ

Μπιτς βόλεϊ: Ήττα στις λεπτομέρειες για Αρβανίτη-Καραγκούνη

Η Βίκυ Αρβανίτη και η Πένυ Καραγκούνη ηττήθηκαν από τις Ιταλίδες Μενεγκάτι/Όρσι με 2-1 σετ (13-21, 23-21, 15-13) στον Α΄ προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ που φιλοξενείται στη Μόσχα.

Κυριακή 04 Αυγ. 2019

ΣΚΗΝΙΚΟ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗΣ ΣΤΟ ΦΑΛΗΡΟ

Εγκατάσταση μπιτς βόλεϊ: Εικόνες που προκαλούν θλίψη

Σπασμένες πόρτες, σκουπίδια και εικόνες εγκατάλειψης συνθέτουν το σκηνικό στην εγκατάσταση του μπιτς βόλεϊ στο Φάληρο. (Photos)

ΣΤΗ ΜΟΣΧΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΔΥΜΟ

Μπιτς βόλεϊ: Ώρα ευρωπαϊκού για Αρβανίτη και Καραγκούνη

Η Βίκυ Αρβανίτη και η Πένυ Καραγκούνη θα αγωνιστούν στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ το οποίο ξεκινά στις 5 Αυγούστου στη Μόσχα. Το πρόγραμμα του ελληνικού διδύμου.

Κυριακή 21 Ιουλ. 2019

Ο ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

Όλα έτοιμα για τον τελικό των ανδρών του FIVB Beach Volleyball World Tour

Η μεγάλη "μάχη" του τελικού των Ανδρών για τον τίτλο στο FIVB Beach Volleyball World Tour της Πορτογαλίας σε διπλή μετάδοση.

Σάββατο 20 Ιουλ. 2019

Η ΜΑΧΗ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΥΣΟ

Τα "φώτα" στον τελικό του FIVB Beach Volleyball World Tour στην Πορτογαλία

Η μεγάλη "μάχη" του τελικού των Γυναικών για τον τίτλο στο FIVB Beach Volleyball World Tour της Πορτογαλίας σε διπλή μετάδοση.

ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΑΣΤΕΡΩΝ ΤΟΥ ΕΣΠΙΝΙΟ

Μπιτς βόλεϊ: Πέμπτη θέση στο Εσπίνιο για Αρβανίτη/Καραγκούνη

Με την κατάκτηση της 5ης θέσης στο τουρνουά τεσσάρων αστεριών στο Εσπίνιο ολοκληρώθηκε η πορεία της Αρβανίτη και της Καραγκούνη.

Πέμπτη 18 Ιουλ. 2019

ΝΙΚΗΣΑΝ 2-0 ΣΕΤ ΤΙΣ ΠΟΛΩΝΕΣ

Μπιτς βόλεϊ: Πρώτες στον όμιλο Αρβανίτη - Καραγκούνη

Νίκη πρωτιάς ομίλου στο τουρνουά 4 αστέρων στο Εσπίνιο της Πορτογαλίας για την Βίκυ Αρβανίτη και την Πένυ Καραγκούνη.

ΕΧΕΙ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΙ ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Μπιτς βόλεϊ: Πρώτη σε συμετοχές στον κόσμο η Βίκυ Αρβανίτη

Μια ξεχωριστή σελίδα στην ιστορία της παγκόσμιας ομοσπονδίας έγραψε η Βίκυ Αρβανίτη. Η 34χρον έπαιξε το 176ο τουρνουά στην καριέρα της, αριθμός που αποτελεί ρεκόρ για γυναίκα αθλήτρια στην άμμο.

Κυριακή 14 Ιουλ. 2019

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΙΤΕ ΣΤΙΣ 15:50

Τα "φώτα" στον τελικό των γυναικών στο FIVB Beach Volleyball World Tour

Οι καλύτερες αθλήτριες του beach volley ταξίδεψαν στο Γκστάαντ της Ελβετίας για να συμμετάσχουν στο FIVB Beach Volleyball World Tour.

Παρασκευή 12 Ιουλ. 2019

ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΑΝΔΗΛΑΡΗ ΚΑΙ ΤΖΙΟΥΜΑΚΑ

Μπιτς βόλεϊ: Πρόκριση για Κλέπκου και Μπάκα

Η Μαρία Κλέπκου και η Έλενα Μπάκα προκρίθηκαν στις 24 καλύτερες ομάδες του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Κ22 στο μπιτς βόλεϊ. Ήττα για Μανδηλάρη και Τζιουμάκα.

Σάββατο 06 Ιουλ. 2019

ΚΑΛΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΔΥΜΟ

Μπιτς βόλεϊ: Ένατη θέση στην Κίνα για τα αδέρφια Μανδηλάρη

Οι Άγγελος και Βασίλης Μανδηλάρης ολοκλήρωσαν την παρουσία τους στο τουρνουά της Κιντόνγκ της Κίνας με την κατάκτηση της 9ης θέσης.

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΙΤΕ ΣΤΙΣ 16:20

Ο τελικός των γυναικών στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του beach volley σε διπλή μετάδοση

Η ώρα της μεγάλης "μάχης" στον τελικό των γυναικών στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του beach volleyball στο Αμβούργο έφτασε.

Σάββατο 29 Ιουν. 2019

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

Beach Volley League ΟΠΑΠ 2019: Βγήκαν οι ομάδες των ημιτελικών

Ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση του πρωταθλήματος Beach Volley League ΟΠΑΠ με τις ομάδες του ΟΦΗ, του Ηρακλή, της Κηφισιάς και του ΠΑΟΚ να προκρίνονται στα ημιτελικά.

Δευτέρα 24 Ιουν. 2019

Έναρξη για το juniors beach volley

Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο ανοίγει η αυλαία για τα επίσημα τουρνουά beach volley στην κατηγορία juniors με αγώνες στην Ανάβυσσο Αττικής και συγκεκριμένα στο Anima club.

Κυριακή 23 Ιουν. 2019

ΗΤΤΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ

Αποκλεισμός για τις Εθνικές ομάδες μπιτς βόλεϊ ανδρών

Οι δυο Εθνικές ομάδες μπιτς βόλεϊ γνώρισαν δύο ήττες από την Σουηδία και έχασαν την ευκαιρία να διεκδικήσουν τον Μάιο του 2020 το εισιτήριο για το Τόκιο.

Σάββατο 22 Ιουν. 2019

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΑΝ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ

Μπιτς βόλεϊ: Μεγάλη πρόκριση για Αρβανίτη και Καραγκούνη

Η Βίκη Αρβανίτη και η Πένυ Καραγκούνη επικράτησαν με 2-0 (21-19, 21-19) σετ επί των Schutzenhofer/Plesiutschnig από την Αυστρία και πήραν πανηγυρική πρόκριση για την Β' φάση του προολυμπιακού τουρνουά.

ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΣΤΟ CONTINENTAL CUP

Μπιτς βόλεϊ: Ήττες για τις Εθνικές ομάδες των ανδρών

Δύο ήττες στο τάι μπρέικ από την Εθνική Σουηδίας γνώρισαν οι Εθνικές ομάδες μπιτς βόλεϊ ανδρών, στην πρεμιέρα του CEV Continental Cup - Pool D στο "Καράβι Club" του Σχινιά.

Τετάρτη 19 Ιουν. 2019

ΤΙ ΔΗΛΩΣΑΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΘΛΗΤΕΣ

Μπιτς βόλεϊ: Αντίστροφη μέτρηση για το Continental Cup

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη (19/6) η συνέντευξη Τύπου για το Continental Cup που θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο στο "Καράβι" του Σχοινιά.

Κυριακή 16 Ιουν. 2019

ΝΙΚΗΣΑΝ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΜΕ 2-0 ΣΕΤ ΤΙΣ ΡΟΥΜΑΝΕΣ

IOS OPEN: Τσοπούλου και Μαναβή το σήκωσαν στην Ίο

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση η Κωνσταντίνα Τσοπούλου και η Δήμητρα Μαναβή επικράτησαν με 2-0 σετ επί της Ρουμανίας και κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο τουρνουά της Ίου.