ΣΤΗΛΕΣ

Σκόραρε στο 90', μάζεψε την μπάλα, μέχρι που κατάλαβε ότι κέρδιζε!

Ο Στίβεν Νταν σκόραρε στο 90ό λεπτό, έτρεξε να μαζέψει την μπάλα από τα δίχτυα για να πάει στη σέντρα, μέχρι που κατάλαβε ότι αυτό το γκολ έδινε τη νίκη στην ομάδα του. (video)

Η δύναμη της συνήθειας επικράτησε στην αναμέτρηση της Ντρογκέντα με τη Σάμροκ Ρόβερς για την όγδοη αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας του ιρλανδικού πρωταθλήματος.

Με το σκορ στο 1-1, ο Στίβεν Νταν σκόραρε στο 90ό λεπτό κι έδωσε τη νίκη στη γηπεδούχο ομάδα. Ωστόσο, ο σκόρερ με το που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας, έτρεξε να τη μαζέψει από αυτή, κατευθυνόμενος με γρήγορο βηματισμό προς τη σέντρα.

Μέχρι που... κατάλαβε ότι το γκολ του έδινε τη νίκη στην ομάδα, ότι δε συνέτρεχε λόγος για βιασύνη. Δείτε τι έκανε στο παρακάτω videο:

Photo credits: Drogheda (Official)