ΣΤΗΛΕΣ

Ο Κλάτενμπεργκ διέκοψε αγώνα του Τζιόλη λόγω προσευχής

Ο Μαρκ Κλάτενμπεργκ διέκοψε για πέντε λεπτά την αναμέτρηση στη Σαουδική Αραβία ανάμεσα στην Al Faiha του Αλέξανδρου Τζιόλη και την Al Fateh, την ώρα της πρόσκλησης για προσευχή. Δείτε το VIDEO.

Την Τετάρτη (25/1) η Al Feiha του Αλέξανδρου Τζιόλη τέθηκε αντιμέτωπη με την Al Fateh σε αγώνα για τους "16" του Κυπέλλου στη Σαουδική Αραβία. Τη στιγμή που παιζόταν η παράταση, έγινε πρόσκληση για προσευχή και ο διαιτητής Μαρκ Κλάτενμπεργκ πήρε την απόφαση να διακόψει το παιχνίδι για πέντε λεπτά.

H κίνηση του Άγγλου ρέφερι έγινε δεκτή με ενθουσιασμό από χρήστες του twitter, οι οποίοι έσπευσαν να τον συγχαρούν... Για την ιστορία, ο Τζιόλης πέρασε στο ματς στο 83' και η ομάδα του επικράτησε με 2-1, χάρη σε γκολ που σημειώθηκε στο 118'! Δείτε το video: