ΜΠΑΣΚΕΤ LIVE

Live αγώνες από την Ελλάδα, την Ευρώπη και όλο τον κόσμο σε μπάσκετ, Baske League, Euroleague, Champions League

Τρίτη 28 Ιαν. 2020

LIVE: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΜΠΑΜΠΕΡΓΚ

LIVE: Περιστέρι - Μπάμπεργκ

Το Περιστέρι υποδέχεται την Μπάμπεργκ, στο κρισιμότερο παιχνίδι της regular season στο BCL. Νίκη σημαίνει πρόκριση για την ελληνική ομάδα. LIVE η εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr

Δευτέρα 27 Ιαν. 2020

LIVE: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΟΚ

LIVE: Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ για την 17η αγωνιστική της ΕΚΟ Basket League. Παρακολουθήστε LIVE από το Sport24.gr την εξέλιξη του αγώνα.

Κυριακή 26 Ιαν. 2020

ΤΟ SPORT24.GR ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ

LIVE: Σοκ στον παγκόσμιο αθλητισμό με το θάνατο του Κόμπι Μπράιαντ

O πλανήτης παρακολουθεί συγκλονισμένος την είδηση του θανάτου του Κόμπι Μπράιαντ μετά από πτώση του προσωπικού ελικοπτέρου του. Το Sport24.gr μεταφέρει όλες τις εξελίξεις.

LIVE: ΙΩΝΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ

LIVE: Ιωνικός - Άρης

Ο Ιωνικός υποδέχεται τον Άρη για την 17η αγωνιστική της ΕΚΟ Basket League. Παρακολουθήστε LIVE από το Sport.24.gr την εξέλιξη του αγώνα.

Σάββατο 25 Ιαν. 2020

LIVE: ΒΕΝΕΤΣΙΑ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

LIVE: Βενέτσια - Προμηθέας

Ο Προμηθέας δοκιμάζεται εκτός έδρας από τη Βενέτσια, με στόχο τη νίκη που θα τον βάλει δυνατά στο κόλπο της πρόκρισης στα playoffs του EuroCup. LIVE η εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr

LIVE: EKO BASKET LEAGUE

LIVE: EKO Basket League

H 17η αγωνιστική της ΕΚΟ Basket League στο Sport24.gr. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του πέμπτου αγώνα της βραδιάς ανάμεσα σε Περιστέρι και ΑΕΚ στο "Α. Παπανδρέου".

Παρασκευή 24 Ιαν. 2020

LIVE: ΧΟΡΝΕΤΣ - ΜΠΑΚΣ

LIVE: Χόρνετς - Μπακς

Οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο αντιμετωπίζουν στο Παρίσι τους Σάρλοτ Χόρνετς. Παρακολουθήστε LIVE με εικόνα και ήχο τον αγώνα.

LIVE: ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ EUROLEAGUE

LIVE: EuroLeague

Όλη η δράση της EuroLeague στο Sport24.gr. LIVE το παιχνίδι ανάμεσα στη Ρεάλ Μαδρίτης και την Αναντολού Εφές.

Πέμπτη 23 Ιαν. 2020

LIVE: Η ΔΡΑΣΗ ΣΤΗΝ EUROLEAGUE

Λεπτό προς λεπτό στο Sport24.gr η εξέλιξη των αγώνων της ημέρας στην EuroLeague: Μπασκόνια - Χίμκι και Μπαρτσελόνα - Ερυθρός Αστέρας.

LIVE: ΖΕΝΙΤ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

LIVE: Ζενίτ - Ολυμπιακός

Ο Σπανούλης ήταν συγκλονιστικός (31 π.), Πρίντεζης -Παπανικολάου εξαιρετικοί, αλλά δεν έφταναν για να περάσει ο Ολυμπιακός από την Αγία Πετρούπολη, εκεί όπου η Ζενίτ νίκησε 91-87.

LIVE: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΓΚΕΝΤΣΛΙΚ

LIVE: Ολυμπιακός - Γκεντσλίκ

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τη Γκεντσλίκ στον πρώτο αγώνα της φάσης των 16 του EuroCup Γυναικών. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr.

Τετάρτη 22 Ιαν. 2020

LIVE: ΜΠΟΥΡΓΟΣ - ΑΕΚ

LIVE: Μπούργος - ΑΕΚ

Η ΑΕΚ δοκιμάζεται εκτός έδρας από την Μπούργος, με στόχο την επιστροφή στις νίκες μετά από δύο σερί ήττες στο Basketball Champions League. LIVE η εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr

Τρίτη 21 Ιαν. 2020

LIVE: ΜΠΡΙΝΤΙΖΙ - ΠΑΟΚ

LIVE: Μπρίντιζι - ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ παίζει τα ρέστα του για πρόκριση στους "16" του Basketball Champions League απέναντι στην Μπρίντιζι επί ιταλικού εδάφους. LIVE η εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr

LIVE: ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΒΕΝΕΤΣΙΑ

LIVE: Προμηθέας - Βενέτσια

Δεύτερο σερί εντός έδρας παιχνίδι για τον Προμηθέα στο Top 16 του EuroCup, αυτή τη φορά με αντίπαλο τη Βενέτσια. LIVE η εξέλιξη της αναμέτρησης στο Sport24.gr

LIVE: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΜΟΡΝΑΡ ΜΠΑΡ

LIVE: Περιστέρι - Μόρναρ Μπαρ

Το Περιστέρι υποδέχεται τη Μόρναρ Μπαρ, σε κρίσιμο παιχνίδι για την πρόκριση στους "16" του Basketball Champions League. LIVE η εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr

Δευτέρα 20 Ιαν. 2020

LIVE: ΜΠΑΚΣ - ΜΠΟΥΛΣ

LIVE: Μπακς - Μπουλς

Οι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο υποδέχονται τους Μπουλς (00:00) στη Martin Luther King Jr. Day. Παρακολουθήστε LIVE από το Sport24.gr την εξέλιξη του αγώνα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ 100-88

Παναθηναϊκός - Βιλερμπάν 100-88: The two Popes

Με μαγικό Καλάθη (10π - 17ασ.) και φοβερούς Παπαγιάννη (12π - 8ρ. - 5 τάπες) και Παπαπέτρου (21π) ο Παναθηναϊκός νίκησε 100-88 τη Βιλερμπάν.

Κυριακή 19 Ιαν. 2020

LIVE: ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

LIVE: Προμηθέας - Παναθηναϊκός

Ο Προμηθέας υποδέχεται τον Παναθηναϊκό για την 16η αγωνιστική της ΕΚΟ Basket League. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr.

Σάββατο 18 Ιαν. 2020

LIVE: ΕΚΟ BASKET LEAGUE

LIVE: ΕΚΟ Basket League

Λεπτό προς λεπτό στο Sport24.gr η εξέλιξη του αγώνα της ΕΚΟ Basket League Πανιώνιος - Περιστέρι στο "Σοφία Μπεφόν".

Παρασκευή 17 Ιαν. 2020

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 96-94

Παναθηναϊκός - Ζάλγκιρις 96-94: Κοιτάζει ψηλά

Με ένα ακόμα double-double του Καλάθη (14-11) ο Παναθηναϊκός νίκησε 96-94 τη Ζάλγκιρις στο ΟΑΚΑ, κράτησε την 6η θέση και έχει πλέον απόσταση δύο νικών από την 7η θέση.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΜΠΑΓΕΡΝ 89-72

Ολυμπιακός - Μπάγερν 89-72: Sasha on fire

Με 20 πόντους του Βεζένκοφ και 12 ασίστ του Ρότσεστι, ο Ολυμπιακός νίκησε 89-72 την Μπάγερν στο ΣΕΦ και πήγε στο 8-12 στη φετινή EuroLeague.

LIVE: EUROLEAGUE

Η 20η αγωνιστική της EuroLeague στο Sport24.gr. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του αγώνα Ερυθρός Αστέρας - Άλμπα.

Πέμπτη 16 Ιαν. 2020

LIVE: ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ EUROLEAGUE

Λεπτό προς λεπτό η δράση στα παρκέ της EuroLeague. LIVE από το Sport24.gr η εξέλιξη των τριών αγώνων της ημέρας: Φενέρμπαχτσε - Μπαρτσελόνα και Μακάμπι - Αρμάνι Μιλάνο.

Τετάρτη 15 Ιαν. 2020

LIVE: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ

LIVE: Παναθηναϊκός - Μπάγερν

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ υποδέχεται την Μπάγερν Μονάχου στο ΟΑΚΑ, με στόχο τη νίκη που θα τον διατηρήσει εντός της πρώτης οκτάδας της EuroLeague. LIVE η εξέλιξη στο Sport24.gr

LIVE: ΠΑΟΚ - ΝΤΙΖΟΝ

LIVE: ΠΑΟΚ - Ντιζόν

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τη Ντιζόν, με στόχο τη νίκη που θα τον διατηρήσει ζωντανό στη μάχη της πρόκρισης στους "16" του BCL. LIVE η εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr

LIVE: ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΟΛΝΤΕΝΜΠΟΥΡΓΚ

LIVE: Προμηθέας - Όλντενμπουργκ

Μετά την εκτός έδρας ήττα από την Μπρέσια, ο Προμηθέας υποδέχεται την Όλντενμπουργκ στο "Δημήτρης Τόφαλος" για το Top 16 του EuroCup. LIVE η εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr

LIVE: ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ EUROLEAGUE

Λεπτό προς λεπτό στο Sport24.gr η εξέλιξη του αγώνα Ερυθρός Αστέρας - Ζάλγκιρις.

LIVE: ΝΙΖΝΙ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

LIVE: Νίζνι - Περιστέρι

Το Περιστέρι δοκιμάζεται εκτός έδρας απέναντι στη Νίζνι, σε ένα από τα πιο απαιτητικά έως τώρα παιχνίδια στο BCL. LIVE η εξέλιξη της αναμέτρησης στο Sport24.gr

Τρίτη 14 Ιαν. 2020

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΛΜΠΑ 86-93

Ολυμπιακός - Άλμπα 86-93: Κάθε αρχή και δύσκολη

Η επιστροφή του Γιώργου Μπαρτζώκα στον Ολυμπιακό δεν συνοδεύθηκε με νίκη, αφού οι ερυθρόλευκοι ηττήθηκαν με 86-93 από την Άλμπα στο ΣΕΦ και έπεσαν στο 7-12.

H 19η αγωνιστική της EuroLeague στο Sport24.gr. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του αγώνα Μακάμπι - Μπαρτσελόνα.