ΜΠΑΣΚΕΤ LIVE

Live αγώνες από την Ελλάδα, την Ευρώπη και όλο τον κόσμο σε μπάσκετ, Baske League, Euroleague, Champions League

Τετάρτη 13 Νοε. 2019

LIVE: ΜΟΝΑΚΟ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

LIVE: Μονακό - Προμηθέας

Ο Προμηθέας δοκιμάζεται κόντρα στη Μονακό (20:45, LIVE Blog από το Sport24.gr) για την 7η αγωνιστική του EuroCup. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr.

LIVE: ΑΕΚ - ΜΠΟΥΡΓΟΣ

LIVE: ΑΕΚ - Μπούργος

Η ΑΕΚ υποδέχεται τη Μπούργος (19:00) για την 5η αγωνιστική του Basketball Champions League. Παρακολουθήστε LIVE από το Sport24.gr την εξέλιξη του αγώνα.

Τρίτη 12 Νοε. 2019

LIVE: ΜΟΡΝΑΡ ΜΠΑΡ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

LIVE: Μορνάρ Μπαρ - Περιστέρι

Το Περιστέρι δοκιμάζεται στο Μαυροβούνιο κόντρα στη Μόρναρ Μπαρ (21:00) για την 5η αγωνιστική του Basketball Champions League. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr.

LIVE: ΠΑΟΚ - ΜΠΡΙΝΤΙΖΙ

LIVE: ΠΑΟΚ - Μπρίντιζι

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τη Μπρίντιζι για την 5η αγωνιστική του Basketball Champions League, ψάχνοντας αντίδραση. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr.

Δευτέρα 11 Νοε. 2019

LIVE: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ

LIVE: Ολυμπιακός - Ζάλγκιρις

Μετά από δύο σερί ήττες, ο Ολυμπιακός ψάχνει την επιστροφή στις νίκες με αντίπαλο τη Ζάλγκιρις. LIVE η εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr

LIVE: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΛΜΠΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

LIVE: Παναθηναϊκός - Άλμπα Βερολίνου

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ υποδέχεται την Άλμπα Βερολίνου με στόχο την τρίτη σερί νίκη στην EuroLeague. LIVE η εξέλιξη της αναμέτρησης στο Sport24.gr

LIVE: ΟΛΗ Η ΔΡΑΣΗ ΣΤΗΝ EUROLEAGUE

LIVE: EuroLeague (15/11)

Λεπτό προς λεπτό στο Sport24.gr η εξέλιξη των αγώνων της ημέρας στην EuroLeague. Η αρχή γίνεται με το ντέρμπι ανάμεσα σε ΤΣΣΚΑ Μόσχας και Φενέρμπαχτσε.

LIVE: ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ EUROLEAGUE

LIVE: EuroLeague (14/11)

LIVE στο Sport24.gr η εξέλιξη των αγώνων της ημέρας στην EuroLeague, με το μενού να περιλαμβάνει πολλά ντέρμπι. Αρχή με τα: Χίμκι - Αρμάνι Μιλάνο και Αναντολού Εφές - Ζενίτ.

LIVE: Η ΕΟΚ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΡΙΚ ΠΙΤΙΝΟ

LIVE: Η παρουσίαση του Ρικ Πιτίνο

Η ΕΟΚ παρουσιάζει τον Ρικ Πιτίνο ως τον νέο ομοσπονδιακό τεχνικό. LIVE οι δηλώσεις του Γιώργου Βασιλακόπουλου και του νέου προπονητή της Εθνικής Ανδρών.

Κυριακή 10 Νοε. 2019

LIVE: ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

LIVE: Προμηθέας - Παναθηναϊκός

Ο Προμηθέας Πάτρας υποδέχεται τον Παναθηναϊκό για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. LIVE η εξέλιξη της αναμέτρησης στο Sport24.gr

Σάββατο 09 Νοε. 2019

LIVE: ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ

LIVE: Κύπελλο Ελλάδας

Η προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας περιλαμβάνει τρεις αγώνες για το Σάββατο. Το πρόγραμμα της ημέρας ολοκληρώνεται με τη μονομαχία του Περιστερίου απέναντι στον Ήφαιστο Λήμνου. LIVE η εξέλιξη στο Sport24.gr

Παρασκευή 08 Νοε. 2019

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΒΑΛΕΝΘΙΑ 91-80

Παναθηναϊκός - Βαλένθια 91-80: Δια χειρός Καλάθη

Mε ηγέτη τον Καλάθη που είχε 13 πόντους, 12 ριμπάουντ και 9 ασίστ και σκόρερ τον Τόμας (19π) ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ νίκησε 91-80 τη Βαλένθια στο κλειστό του ΟΑΚΑ.

LIVE: EUROLEAGUE (8/11)

LIVE: EuroLeague

Η EuroLeague στο Sport24.gr. Παρακολουθήστε LIVE από το Sport24.gr την εξέλιξη των αγώνων Φενέρμπαχτσε - Μπάγερν, Ζάλγκιρις - Μπαρτσελόνα και Βιλερμπάν - ΤΣΣΚΑ.

Πέμπτη 07 Νοε. 2019

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 67-86

LIVE: Ολυμπιακός - Αναντολού Εφές

O Ολυμπιακός ήταν για ακόμη μία αγωνιστική απογοητευτικός. Ηττήθηκε (67-86) για δεύτερη συνεχόμενη φορά στο γήπεδό του, χωρίς να αντιδράσει σε κανένα σημείο του παιχνιδιού. Καλοδουλεμένη μηχανή η Αναντολού Εφές του Εργκίν Αταμάν.

LIVE: EUROLEAGUE

Η EuroLeague στο Sport24.gr. Παρακολουθήστε LIVE από το Sport24.gr την εξέλιξη των αγώνων: Ερυθρός Αστέρας - Ρεάλ Μαδρίτης, Μακάμπι - Άλμπα και Αρμάνι Μιλάνο - Μπασκόνια.

LIVE: ΚΛΙΠΕΡΣ - ΜΑΤΖΙΚ

LIVE: Κλίπερς - Μπακς

Οι Μπακς δοκιμάζονται στο Λος Άντζελες κόντρα στους Κλίπερς. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr.

Τετάρτη 06 Νοε. 2019

LIVE: ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΜΑΚΑΜΠΙ ΡΙΣΟΝ

LIVE: Προμηθέας - Μακάμπι Ρισόν

Ο β' γύρος της φάσης των ομίλων στο EuroCup ξεκινά με εντός έδρας αγώνα για τον Προμηθέα, κόντρα στη Μακάμπι Ρισόν. LIVE η εξέλιξη στο Sport24.gr

LIVE: ΜΠΑΝΤΙΡΜΑ - ΑΕΚ

LIVE: Μπαντίρμα - ΑΕΚ

Η ΑΕΚ δοκιμάζεται εκτός έδρας από την Μπαντίρμα, για την 4η αγωνιστική του Basketball Champions League. LIVE η εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr

Τρίτη 05 Νοε. 2019

LIVE: ΝΤΙΖΟΝ - ΠΑΟΚ

LIVE: Ντιζόν - ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Ντιζόν, ψάχνοντας την πρώτη νίκη στο Basketball Champions League. LIVE η εξέλιξη της αναμέτρησης στο Sport24.gr

LIVE: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΝΙΖΝΙ

LIVE: Περιστέρι - Νίζνι

Το Περιστέρι υποδέχεται τη Νίζνι στο "Ανδρέας Παπανδρέου" για την 4η αγωνιστική του Basketball Champions League. LIVE η εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr

Κυριακή 03 Νοε. 2019

ΖΩΝΤΑΝΑ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

LIVE: Λάρισα - Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε LIVE από το Sport24.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Λάρισα - Παναθηναϊκός για την 6η αγωνιστική της EKO Basket League.

Σάββατο 02 Νοε. 2019

LIVE: ΕΚΟ BASKET LEAGUE

LIVE: Προμηθέας - Περιστέρι

Λεπτό προς λεπτό στο Sport24.gr η εξέλιξη των αγώνων της ημέρας στην ΕΚΟ Basket League. Το σημερινό μενού ολοκληρώνεται με το ντέρμπι του Προμηθέα Πάτρας με το Περιστέρι.

Παρασκευή 01 Νοε. 2019

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΜΑΚΑΜΠΙ 65-90

LIVE: Ολυμπιακός - Μακάμπι

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να ακολουθήσει το ρυθμό της Μακάμπι, έμεινε χαμηλά στο σκορ και τελικά γνώρισε βαριά ήττα με 65-90 από την ομάδα του Σφαιρόπουλου στο ΣΕΦ.

Λεπτό προς λεπτό όλη η δράση της ημέρας στην EuroLeague, με το Sport24.gr να σας μεταφέρει την εξέλιξη των αγώνων. Η Ρεαλ υποδέχεται την Άλμπα, η Μπασκόνια την Μπάγερν.

Πέμπτη 31 Οκτ. 2019

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 86-70

LIVE: Παναθηναϊκός - Αναντολού Εφές

Ο Παναθηναϊκός έβγαλε αντίδραση και με όπλο την άμυνα νίκησε στο ΟΑΚΑ την Αναντολού Εφές με 86-70. Ο Ράις έδωσε ρεσιτάλ ωριμότητας και στις δύο πλευρές του παρκέ. Εξαιρετικοί Παπαπέτρου και Καλάθης. Κορυφαίος των Τούρκων ο Λάρκιν.

LIVE: ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΧΙΜΚΙ

LIVE: Ερυθρός Αστέρας - Χίμκι

Ο Ερυθρός Αστέρας υποδέχεται την Χίμκι (20:00) για την 6η αγωνιστική της EuroLeague. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr.

Τετάρτη 30 Οκτ. 2019

LIVE: ΑΝΔΟΡΑ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

LIVE: Ανδόρα - Προμηθέας

Ο Προμηθέας αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Ανδόρα (21:00) για την 5η αγωνιστική του EuroCup. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr.

H 5η αγωνιστική της EuroLeague στο Sport24.gr. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη των αγώνων: Μπάγερν - Ρεάλ (21:30) και Μπαρτσελόνα - Βαλένθια (22:00).

LIVE: ΑΕΚ - ΑΝΤΒΕΡΠ

LIVE: ΑΕΚ - Αντβέρπ

Η ΑΕΚ υποδέχεται την Αντβέρπ (19:00) για την 3η αγωνιστική του Basketball Champions League. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του αγώνα στο Sport24.gr.

ΤΣΣΚΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 79-84

ΤΣΣΚΑ - Ολυμπιακός 79-84: Αμερικανική απόβαση στη Μόσχα

Με όπλο την εκπληκτική άμυνα, μπροστάρηδες τους Πολ (20π), Πάντερ (16π) και καθοριστικό τρίποντο από τον Σπανούλη 1.09 πριν το τέλος, ο ψυχωμένος Ολυμπιακός νίκησε 79-84 την ΤΣΣΚΑ μέσα στη Μόσχα.