BASKETBALL CH. LEAGUE

Μαγικό δεκάλεπτο από τον ΠΑΟΚ: 39 πόντοι με 15/17 σουτ

ÔÓÁÌÐÉÏÍÓ ËÉÃÊ / ÐÁÏÊ - ÊÁÐÏ ÍÔ ÏÑËÁÍÔÏ / CHAMPIONS LEAGUE / PAOK - CAPO D ORLANDO / / (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM) MOTIONTEAM

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψαν οι παίκτες του ΠΑΟΚ το β' δεκάλεπτο του αγώνα με τη Νεπτούνας, αφού σημείωσαν 39 πόντους με 15/17 σουτ.

Το παιχνίδι με τη Νεπτούνας έχει τον χαρακτήρα "τελικού" για τον ΠΑΟΚ, αφού η νίκη είναι απαραίτητη προκειμένου ο "δικέφαλος" να έχει ελπίδες πρόκρισης. Αν κρίνουμε μάλιστα από την επιθετικότητα των παικτών του Ηλία Παπαθεοδώρου, άπαντες είχαν αντιληφθεί τη σημασία της αναμέτρησης με τη λιθουανική ομάδα.

Απόδειξη όσα έκαναν στο β' δεκάλεπτο, εκεί όπου σημείωσαν 39 πόντους με 11/12 δίποντα, 4/5 τρίποντα, 5/6 βολές, 7 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 4 κλεψίματα. Με τον Φιλ Γκος (19 πόντοι στο ημίχρονο) και τον Βασίλη Χαραλαμπόπουλο (12 πόντοι με 5/5 σουτ) σε ρόλο πρωταγωνιστών, ο "δικέφαλος" έφτασε στο +26 (58-32) στην ανάπαυλα, καταγράφοντας το πιο παραγωγικό δεκάλεπτό του στη φετινή σεζόν.