BASKETBALL CH. LEAGUE

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Τρομερό πρώτο δεκάλεπτο από τους κιτρινόμαυρους

BASKET LEAGUE / ÐÁÏÊ - ÁÅÊ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM)
BASKET LEAGUE / ÐÁÏÊ - ÁÅÊ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM) MOTIONTEAM

Σαρωτική η ΑΕΚ στην πρώτη περίοδο του εκτός έδρας ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, έφτασε να προηγείται μέχρι και με 24 πόντους της ομάδας της Θεσσαλονίκης!

Ονειρικό ξεκίνημα έκανε η ΑΕΚ στο πρώτο ματς του TOP-16 του Basketball Champions League με τον ΠΑΟΚ, καθώς έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με το επιβλητικό 30-11 υπέρ της!

Η ομάδα του Λούκα Μπάνκι έφτασε να προηγείται με 24 πόντους στο όγδοο λεπτό (4-28), με τον Ιταλό τεχνικό να βλέπει πλουραλισμό στην επίθεση και ισορροπία ανάμεσα σε inside game και περιφερειακή εκτέλεση.

Η ΑΕΚ έκλεισε το δεκάλεπτο με 7/13 δίποντα, 4/8 τρίποντα, 4/4 βολές, 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα και μόλις ένα λάθος, ενώ ο ΠΑΟΚ είχε 3/10 δίποντα, 1/5 τρίποντα, 2/2 βολές, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 4 λάθη.