ΜΠΑΣΚΕΤ

CHAMPIONS LEAGUE / FINAL-4 / ΤΕΛΙΚΟΣ / ΜΟΝΑΚΟ - ΑΕΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI

Και όμως, ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης ήταν ο... λαβωμένος ήρωας της ΑΕΚ στην Τσεχία, καθώς στο ημίχρονο του αγώνα με τη Νίμπουρκ χρειάστηκε να κάνει ένεση στη μέση. Δείτε τι ακολούθησε σε VIDEO.

Μια ένεση στη μέση, στη διάρκεια του ημιχρόνου, δεν ήταν αρκετή για να φρενάρει τον Γιαννούλη Λαρεντζάκη που έκανε πράγματα και θαύματα στην Τσεχία για να οδηγήσει με μεγάλα σουτ την ΑΕΚ στη νίκη ( 94-93 ) επί της Νίμπουρκ για τη δεύτερη αγωνιστική του Basketball Champions League. Ούτε οι πόνοι, ούτε οι δύο παρατάσεις προβλημάτισαν τον Έλληνα περιφερειακό, που σταμάτησε στους 23 πόντους από 7/8 τρίποντα και 2/2 βολές για να στείλει ξανά το μήνυμά του πως έχει ανέβει επίπεδο και δεν είναι πια αποκλειστικά αμυντικός εξολοθρευτής.