BASKETBALL CH. LEAGUE

ΑΕΚ: Αγώνα δρόμου ο Θίοντορ για να προλάβει τον ΠΑΟΚ

BASKET LEAGUE / ΑΕΚ - ΡΕΘΥΜΝΟ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI)
BASKET LEAGUE / ΑΕΚ - ΡΕΘΥΜΝΟ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Από θεραπεία σε θεραπεία πηγαίνει ο Τζόρνταν Θίοντορ, που κάνει μεγάλη προσπάθεια για να είναι διαθέσιμος στον δεύτερο αγώνα της ΑΕΚ με τον ΠΑΟΚ για το TOP-16 του Basketball Champions League.

Βαριάς μορφής είναι, τελικά, η κάκωση που υπέστη ο Τζόρνταν Θίοντορ στο αριστερό πόδι, με αποτέλεσμα να κάνει αγώνα δρόμου για να προλάβει τον δεύτερο αγώνα με τον ΠΑΟΚ για το TOP-16 του Basketball Champions League.

O Αμερικανός γκαρντ δέχθηκε ένα σκληρό φάουλ στο τρίτο δεκάλεπτο της εκτός έδρας αναμέτρησης με τον Χολαργό το περασμένο Σάββατο, με αποτέλεσμα να μη χρησιμοποιηθεί στην τέταρτη περίοδο από τον Λούκα Μπάνκι.

Το ιατρικό team της ΑΕΚ κάνει υπερπροσπάθεια για να ξεπεράσει ο έμπειρος παίκτης το πρόβλημά του και να τεθεί στη διάθεση του Ιταλού τεχνικού για το μεγάλο ματς της Τετάρτης (13/3 στις 19:30) που θα κρίνει την πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης.