NBA

"Τρελάθηκε" ο Kerr και χρεώθηκε με τεχνική ποινή

Golden State Warriors head coach Steve Kerr gestures during the first half of an NBA basketball game between the Warriors and the Utah Jazz in Oakland, Calif., Sunday, March 25, 2018. (AP Photo/Jeff Chiu)
AP Photo/Jeff Chiu AP PHOTO/JEFF CHIU

Ο τεχνικός των Warriors, Steve Kerr, εκνευρίστηκε μετά το μη καταλογισμό ενός φάουλ στον αγώνα με τους Jazz και επιτέθηκε φραστικά στους διαιτητές, με αποτέλεσμα να χρεωθεί με τεχνική ποινή.

Ο Steve Kerr έχει νεύρα αυτή την περίοδο, κάτι λογικό αν σκεφτεί κανείς ότι εδώ και λίγο καιρό παρατάσσει τους Warriors χωρίς τους 4 καλύτερους παίκτες τους (Curry, Durant, Thompson, Green). Κόντρα στους Jazz λοιπόν ( ήττα με 91-110 ) χρειάστηκε απλώς μία "φιτιλιά" για να εκνευριστεί!

Αυτή η "φιτιλιά" ήταν η απόφαση των διαιτητών να μην καταλογήσουν φάουλ υπέρ του γκαρντ των Warriors, Quin Cook, σε μία προσπάθειά του στην δεύτερη περίοδο. Βλέποντας κάτι τέτοιο ο Kerr δεν άντεξε και ξέσπασε, αρχίζοντας να βρίζει το διαιτητικό τρίο για αρκετή ώρα, με αποτέλεσμα να χρεωθεί με τεχνική ποινή.