NBA

Ο Popovich αποβλήθηκε έπειτα από 47 δευτερόλεπτα στο δεύτερο ημίχρονο!

Ο Gregg Popovich εκνευρίστηκε έπειτα από μία παράλειψη των διαιτητών στον τελευταίο αγώνα των Spurs και άρχισε να ουρλιάζει, με αποτέλεσμα να αποβληθεί μόλις 47 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου κόντρα στους Pelicans!

O Gregg Popovich έχει δείξει πολλές φορές στο παρελθόν πως αν θεωρήσει ότι αδικείται θα το δείξει. Αυτό έκανε και κόντρα στους Pelicans, στην ήττα των Spurs με 121-116 , όπου και χρειάστηκε μόλις 47 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου για να αποβληθεί!

Τι εκνευρισε όμως τόσο πολύ τον Popovich; Το γεγονός ότι οι διαιτητές δεν κατάφεραν να αντιληφθούν ότι ο Rajon Rondo βρισκόταν εκτός γηπέδου πριν πάρει την μπάλα στην επίθεση των Pelicans, η οποία κατέληξε με καλάθι των αντιπάλων των Spurs.

Ο έμπειρος τεχνικός λοιπόν άρχισε να διαμαρτυρεται έντονα και όταν χρεώθηκε με τεχνική ποινή "τρελάθηκε" και όρμησε προς το μέρος ενός εκ των διαιτητών με τους βοηθούς του να τον συγκρατούν και τελικά να αποβάλλεται.