NCAA

Στα ρηχά ο Ντόρσεϊ

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ είχε μέτρια παρουσία στον τελευταίο αγώνα του Όρεγκουν με αντίπαλο το Τενεσί, αλλά αυτό δεν στοίχισε στην ομάδα του, που πήρε τη νίκη με 69-65 στην παράταση.

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ ξεκίνησε βασικός για ακόμα ένα παιχνίδι, είχε κάποιες καλές στιγμές, αλλά σε γενικές γραμμές κινήθηκε σε ρηχά νερά στη νίκη της ομάδας του με 69-65 στην παράταση επί του Τενεσί εκτός έδρας.

Ο Ελληνοαμερικανός γκαρντ αγωνίστηκε 34 λεπτά, έχοντας 7 πόντους με 3/4 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 1/2 βολές, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο, δείχνοντας ότι ακόμα ψάχνει τον ρυθμό του. Ηγέτης του Όρεγκον ήταν ο Ντίλον Μπρουκς, ο οποίος επέστρεψε πρόσφατα από τραυματισμό και για αυτό ήρθε από τον πάγκο, έχοντας 17 πόντους, 3 ριμπάουντ, αλλά και ένα μεγάλο τρίποντο στην παράταση με το οποίο έκανε το σκορ 68-65, πριν διαμορφώσει ο ίδιος το τελικό σκορ με 1/2 βολές στο τέλος.