NCAA

Ήττα και μέτρια εμφάνιση για τον Κώστα Αντετοκούνμπο

Το Dayton του Κώστα Αντετοκούνμπο δεν τα κατάφερε κόντρα στο Saint Louis, γνωρίζοντας την ήττα με 65-75. Μέτρια εμφάνιση από τον νεαρό φόργουορντ.

Τo Saint Louis αποδείχθηκε ψηλό εμπόδιο για το Dayton και τον Κώστα Αντετοκούνμπο. Οι Billikens ήταν ανώτεροι και χρειάστηκαν απλώς ένα σερί 11-0 για να ξεφύγουν με 65-54 με περίπου 5 λεπτά να μένουν για το τέλος του αγώνα, παίρνοντας τελικά τη νίκη με 75-65.

Ο Κώστας Αντετοκούνμπο ήρθε από τον πάγκο και δεν κατάφερε να ξεχωρίσει, μένοντας στους 2 πόντους με 1/3 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 3 ριμπάουντ, 2 λάθη και 4 φάουλ σε 11 λεπτά συμμετοχής.

Ο Javon Bess με 20 πόντους ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Jalen Johnson να προσθέτει 16 πόντους. Για το Dayton, ο Josh Cunnigham είχε 16 πόντους και ο Jalen Crutcher 14 πόντους.