Πάρτι των Νετς στο Φοίνιξ

AP Photo/Mary Altaffer

Οι Νετς ήταν μία κλάση ανώτεροι από τους απογοητευτικούς Σανς, κερδίζοντας εύκολα με 104-82 μέσα στο Φοίνιξ.

Οι Νετς δείχνουν σταδιακά να αποκτούν μία προσωπικότητα και ρυθμό. Οι Σανς ψάχνουν ακόμα αυτά τα δύο στοιχεία. Το συναπάντημά τους στο Φοίνιξ είχε λοιπόν ένα αναμενόμενο φινάλε, με τους Νετς να παίρνουν μία άνετη εκτός έδρας νίκη με 104-82.

Το Μπρούκλιν έχτισε μία διψήφια διαφορά από το πρώτο ημίχρονο, καταφέρνοντας χάρη σε ένα απλό ξέσπασμα στην τέταρτη περίοδο να "καθαρίσει" το παιχνίδι, φτάνοντας διά περιπάτου στην 5η νίκη του σε 11 αγώνες. Οι Σανς από την πλευρά τους έχουν μόλις 2 νίκες σε 10 αγώνες.

Ο Καρίς ΛεΒέρτ με 26 πόντους ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Ντ'Αντζελο Ράσελ να προσθέτει 15 πόντους. Για τους Σανς, ο Ντέβιν Μπούκερ είχε 20 πόντους (αλλά με 6/21 σουτ) και ο ΝτιΆντρ Έιτσον 15 πόντους και 13 ριμπάουντ.