Ο Γκομπέρ αποβλήθηκε έπειτα από 3 λεπτά αγώνα κόντρα στους Ρόκετς!

AP Photo/Chris Szagola

Ο Ρούντι Γκομπέρ είχε μία από τις πιο γρήγορες αποβολές που έχουμε δει στον αγώνα των Τζαζ με τους Ρόκετς, αφού είδε τους διαιτητές να τον αποβάλλουν με 2 τεχνικές ποινές έπειτα από μόλις 3 λεπτά αγώνα!

Ο Ρουντι Γκομπέρ δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τα νεύρα του και το πλήρωσε. Βλέποντας τους διαιτητές να τον χρεώνουν με δύο γρήγορα φάουλ στα πρώτα 3 λεπτά του αγώνα των Τζαζ με τους Ρόκετς δεν άντεξε και ξέσπασε, ρίχνοντας... σφαλιάρα σε πλαστικά ποτήρια που υπήρχαν μπροστά στην γραμματεία. Αποτέλεσμα; Να αποβληθεί με δύο τεχνικές ποινές από τους διαιτητές!

Ο Γκομπέρ αρχικά χρεώθηκε με φάουλ στο τζάμπολ του αγώνα (!) ενώ τρία λεπτά αργότερα υπέπεσε σε επιθετικό φάουλ πάνω στον Χάρντεν, κάτι που τον εκνεύρισε.