NBA

Ντόντσιτς: Έσκισε την φανέλα του από τα νεύρα

Ο Λούκα Ντόντσιτς έγινε viral για λάθος λόγο, αφού κατά την διάρκεια του αγώνα με τους Λέικερς εκνευρίστηκε επειδή αστόχησε σε 2 βολές και έσκισε την φανέλα του!

Ο Λούκα Ντόντσιτς έχει ενίοτε κάποιες εκρήξεις. Μία από αυτές συνέβησαν στον αγώνα των Μάβερικς με τους Λέικερς ( νίκη των δεύτερων με 129-114 μέσα στο Ντάλας), με τον Σλοβένο να γίνεται viral λόγω της ακραίας αντίδρασής του.

Συγκεκριμένα, ο Ντόντσιτς στήθηκε στην γραμμή των βολών λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με το σκορ στο 56-73 και αστόχησε σε δύο βολές. Αυτό όμως ήταν απλώς μία συνέχεια αρκετών κακών προσπαθειών που είχαν οδηγήσει σε 1/5 βολές στα τελευταία λεπτά. Βλέποντας λοιπόν τη μπάλα να μην καταλήγει στο καλάθι, ο σταρ των Μαβς εκνευρίστηκε και έσκισε την φανέλα του (!) συνεχίζοντας κανονικά τον αγώνα, μέχρι να του φέρουν καινούρια.