NBA

NBA: Οι διαιτητές δεν κατάλαβαν και δεν μέτρησαν το κάρφωμα του Χάρντεν

Απίστευτη φάση στο Σπερς - Ρόκετς, όπου ο Τζέιμς Χάρντεν κάρφωσε στον αιφνιδιασμό, αλλά με τον τρόπο που η μπάλα βγήκε από το καλάθι οι διαιτητές δεν το κατάλαβαν και δεν το μέτρησαν! Ζητούν νίκη ή επανάληψη οι άνθρωποι του Χιούστον!

Ένα απίστευτο διαιτητικό λάθος έγινε στην αναμέτρηση των Σπερς με τους Ρόκετς στο Σαν Αντόνιο, που βρήκε νικητές τους γηπεδούχους μετά από δύο παρατάσεις.

Στην τέταρτη περίοδο, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται 89-104, ο Χάρντεν έκλεψε και έφυγε στον αιφνιδιασμό. Ο σταρ των Ρόκετς αποφάσισε να καρφώσει, η μπάλα μπήκε στο καλάθι ωστόσο βγήκε με τέτοιο τρόπο που μπέρδεψε και τον ίδιο τον παίκτη, ο οποίος προσπάθησε να πάρει ριμπάουντ! Το χειρότερο, όμως, είναι ότι μπέρδεψε και τους διαιτητές οι οποίοι δεν μέτρησαν το καλάθι!

Μάλιστα, από το Χιούστον διαμαρτυρήθηκαν για την εν λόγω φάση και αιτήθηκαν, είτε η νίκη να κατοχυρωθεί υπέρ των Ρόκετς, ή απλά να επαναληφθεί από το σημείο εκείνο, δηλαδή να παιχτούν εκ νέου τα τελευταία 7'50''.

Photo Credits: AP Photo/Eric Gay