NBA

Λούκα Ντόντσιτς: Η διαστημική εμφάνισή του κόντρα στους Γουόριορς

AP Photo/Tony Gutierrez AP PHOTO/TONY GUTIERREZ

Δείτε το VIDEO με την καταπληκτική εμφάνιση του Λούκα Ντόντσιτς κόντρα στους Γουόριορς, όπου έκανε triple-double σε μόλις 26 λεπτά συμμετοχής!

Ο Λούκα Ντόντσιτς συνεχίζει να τρελαίνει κόσμο. Ο Σλοβένος γκαρντ/φόργουορντ έδωσε ακόμα ένα ρεσιτάλ, διαλύοντας την άμυνα των Γουόριορς στη νίκη των Μάβερικς με 142-94.

Ο Ντόντσιτς ήταν ασταμάτητος, αφού ολοκλήρωσε τον αγώνα με 35 πόντους με 5/8 δίποντα, 6/10 τρίποντα, 4/5 βολές, 10 ριμπάουντ, 11 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 26 λεπτά συμμετοχής! Ο άλλοτε παίκτης της Ρεάλ είχε 22 πόντους, 5 ριμπάουντ και 5 ασίστ στην πρώτη περίοδο (!) και 33 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (!), σε ένα μοναδικό ρεσιτάλ.

Παράλληλα, πέρασε στην ιστορία, αφού τα 26 λεπτά συμμετοχής είναι τα λιγότερα που έχουν καταγραφεί ποτέ στο ΝΒΑ σε triple-double με +30 πόντους!