NBA

ΛεΜπρόν: Το ρεσιτάλ του στα τελευταία λεπτά του Game 5 με τους Νάγκετς

AP Photo/Mark J. Terrill AP PHOTO/MARK J. TERRILL

Ο ΛεΜπρόν πήρε πάνω του την κατάσταση στα τελευταία λεπτά του Game 5 με τους Νάγκετς, σημειώνοντας 9 σερί πόντους. Δείτε το μίνι-ρεσιτάλ του.

Οι Λέικερς επιβλήθηκαν με 117-107 των Νάγκετς στο Game 5 των Τελικών της Δύσης και προκρίθηκαν στους Τελικούς του ΝΒΑ. Και έχουν να ευχαριστούν τον ΛεΜπρόν Τζέιμς για αυτό.

Ο "Βασιλιάς" ήταν ασταμάτητος, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 38 πόντους, 16 ριμπάουντ και 10 ασίστ. Όλα τα λεφτά ωστόσο ήταν το ρεσιτάλ του στην τέταρτη περίοδο, όταν με τους Νάγκετς να έχουν μειώσει σε 103-99 πήρε την κατάσταση στα χέρια του.

Αφού λοιπόν αρχικά έβγαλε ένα ελεύθερο τρίποντο τον Ντάνι Γκριν για το 106-99, ακολούθως σημείωσε 9 σερί πόντους, όλους με τζαμπ-σουτ, κάνοντας ουσιαστικά μόνος του στο σκορ 115-103, "καθαρίζοντας" το παιχνίδι.

Στο VIDEO που παρατίθεται, μπορείτε να δείτε το διάστημα που "πήρε φωτιά", σημειώνοντας 7 σερί πόντους σε 68 δευτερόλεπτα.