NBA

Κώστας Αντετοκούνμπο: Kάρφωμα και τάπα κόντρα στους Γουόριορς

Ο Κώστας Αντετοκούνμπο πρόσφερε θέαμα στον αγώνα των Λέικερς με τους Γουόριορς, αφού σε μία φάση κάρφωσε θεαματικά στο καλάθι των αντιπάλων του και σε μία άλλη έκανε μία όμορφη τάπα.

Ο Κώστας Αντετοκούνμπο πήρε αρκετό χρόνο συμμετοχής στη νίκη των Λέικερς με 104-98 επί των Γουόριορς και θέλησε να αφήσει το σημάδι του στο παιχνίδι, κάτι που τελικά κατάφερε.

Ο νεαρός φόργουορντ/σέντερ βρέθηκε στο παρκέ στην τέταρτη περίοδο και σε δύο φάσεις έδειξε μέρος των προσόντων του. Αρχικά το έκανε αυτό στην επίθεση, όταν δέχθηκε μία πάσα στο "ζωγραφιστό" και αφού άδειασε τον αντίπαλό του με μία προσποίηση, στην συνέχεια κάρφωσε στο καλάθι των Γουόριορς. Ακολούθως, έκανε μία τάπα στον Αλφόνζο ΜακΚίνι.

Συνολικά ο Αντετοκούνμπο είχε 4 πόντους με 2/3 δίποντα, 0/2 βολές, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κόψιμο σε 15 λεπτά συμμετοχής.