NBA

Η προφητεία του Μπούκερ: "Πάω να βάλω 50 πόντους"!

AP Photo/Matt York AP PHOTO/MATT YORK

Απίστευτο σκηνικό με πρωταγωνιστή τον Ντέβιν Μπούκερ, αφού ο σταρ των Σανς είπε σε έναν φίλαθλο στο ημίχρονο του αγώνα με τους Γουίζαρντς ότι θα σκοράρει 50 πόντους και στην συνέχεια το έκανε!

O Ντέβιν Μπούκερ έγραψε ιστορία με τους 50 πόντους που σημείωσε στην ήττα των Σανς με 121-124 από τους Γουίζαρντς , μόλις 2 ημέρες μετά τους 59 πόντους που είχε σημειώσει κόντρα στους Τζαζ , αφού έγινε ο νεαρότερος παίκτης που είχε +50 πόντους σε δύο σερί παιχνίδια. Από ότι φαίνεται, όμως ήξερε από πριν τι θα συμβεί!

Ο γκαρντ των Σανς ξεκίνησε "καυτός" το παιχνίδι, σημειώνοντας 30 πόντους στο πρώτο ημίχρονο. Με την δεύτερη περίοδο λοιπόν να έχει ολοκληρωθεί, η κάμερα τον έπιασε να λέει σε έναν φίλαθλο των Σανς: " Πάω να βάλω 50 πόντους"!