ΜΠΑΣΚΕΤ

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Tο νέο σόου κόντρα στους Σπερς

Milwaukee Bucks' Giannis Antetokounmpo reacts after he dunks against the Portland Trail Blazers during the first half of an NBA basketball game Wednesday, Nov. 21, 2018, in Milwaukee. (AP Photo/Jeffrey Phelps)
AP Photo/Jeffrey Phelps AP PHOTO/JEFFREY PHELPS

Οι Μπακς επέστρεψαν στις νίκες και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε για άλλο ένα ματς κέφια. Απολαύστε τις καλύτερες στιγμές του “Greek Freak” κόντρα στους Σπερς (VIDEO).

Μία ημέρα μετά την απρόσμενη εντός έδρας ήττα από τους Σανς οι Μπακς παρέμειναν πιστοί στις φετινές συνήθειες τους: αντέδρασαν. Το Μιλγουόκι ανέτρεψε διαφορά 11 πόντων στην τελευταία περίοδο, επικράτησε του Σαν Αντόνιο με 135-129 και απέφυγε να χάσει διαδοχικά παιχνίδια για πρώτη φορά φέτος, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να έχει ως συνήθως ηγετικό ρόλο στην 14η νίκη της σεζόν.

Ο 24χρονος φόργουορντ πέτυχε 34 πόντους με 9/16 σουτ (0/3 τρίποντα), 16/20 βολές και πρόσθεσε ακόμα στην στατιστική του 18 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 κόψιμο και 3 λάθη στα 39 λεπτά που αγωνίστηκε. Είχε επίσης +21 στον δείκτη "+/-"!