ΜΠΑΣΚΕΤ

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Τα highlights και τα 2 τρίποντα κόντρα στους Μπουλς

Milwaukee Bucks' Giannis Antetokounmpo shoots with Chicago Bulls' Wendell Carter Jr. defending during the first half of an NBA basketball game Friday, Nov. 16, 2018, in Milwaukee. (AP Photo/Morry Gash)
AP Photo/Morry Gash AP PHOTO/MORRY GASH

Δείτε το VIDEO με τις καλύτερες στιγμές του Γιάννη Αντετοκούνμπο κόντρα στους Μπουλς, όπου είχε ακόμα ένα double-double, ευστοχώντας για 1η φορά την φετινή σεζόν σε 2 τρίποντα στο ίδιο ματς.

Οι Μπακς πραγματοποίησαν μία τρομερή ανατροπή κόντρα στους Μπουλς, επιστρέφοντας από το -22 για να φτάσουν στη νίκη με 123-104 , χάρη σε ένα απίστευτο επιμέρους σκορ 78-41 στο δεύτερο ημίχρονο! Στη μέση όλων αυτών βρέθηκε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, με ένα ακόμα double-double, σημειώνοντας για πρώτη φορά φέτος 2 τρίποντα σε έναν αγώνα.

Ο Γιάννης, ο οποίος μέχρι το παιχνίδι με τους Μπουλς είχε 2/28 τρίποντα, εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που του έδωσε το Σικάγο, ολοκληρώνοντας τελικά τον αγώνα με 23 πόντους με 6/11 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 5/9 βολές, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 32 λεπτά συμμετοχής.

Στο VIDEO που παρατίθεται μπορείτε να δείτε τις καλύτερες στιγμές του "Greek Freak" από το παιχνίδι: