ΤΟΥΡΚΙΑ

Ξέσπασμα Ομπράντοβιτς στο τάιμ άουτ: "Ντροπή σας"

Ο Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς ξέσπασε κατά την διάρκεια ενός τάιμ άουτ στην 2η περίοδο του 6ου τελικού μεταξύ της Φενέρμπαχτσε και της Αναντολού Εφές. Δείτε το VIDEO.

Η Φενέρμπαχτσε ήταν η καλύτερη ομάδα και έλεγχε απόλυτα τον έκτο τελικό του τουρκικού πρωταθλήματος με την Αναντολού Εφές μέχρι το 12ο λεπτό της αναμέτρησης. Μέχρι που ο Αχμέτ Τουντσέρ έβαλε δύο συνεχόμενα τρίποντα, η Εφές έκανε σερί 8-0 και ισοφάρισε το σκορ 22-22. Ποιος είδε τον Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς και δεν τον φοβήθηκε τότε...

Ο "Ζοτς" κάλεσε αμέσως τάιμ άουτ και ξόδεψε το μισό φωνάζοντας στους παίκτες του (με κύριο αποδέκτη τον Ντατόμε) επειδή δέχτηκαν δύο τρίποντα και έκαναν ένα αντιαθλητικό φάουλ σε διαδοχικές επιθέσεις. Μετά ρώτησε πόσα φάουλ είχαν να δώσουν και όταν του είπαν "δύο", φώναξε " ντροπή σας" στους παίκτες του, οι οποίοι μόλις είχαν απολέσει μία διαφορά οκτώ πόντων μέσα σε 40 δευτερόλεπτα!