ΜΠΑΣΚΕΤ

Πυρ και μανία ο Λάσο με τους παίκτες της Ρεάλ: "Να σας παραγγείλω κάτι;"

Ο Πάμπλο Λάσο ήταν έξαλλος με τους παίκτες του στο φινάλε της πρώτης περιόδου με την Φουενλαμπράδα, όπου η Ρεάλ βρισκόταν πίσω με 12-27. Ο εκνευρισμός του ήταν μεγάλος, ενώ έκανε... μπαλάκι το χαρτί με το στατιστικό.

Η Ρεάλ Μαδρίτης έκανε τραγικό ξεκίνημα στον αγώνα με την Φουενλαμπράδα, χάνοντας με 12-27 στην πρώτη περίοδο. Ο Πάμπλο Λάσο ήταν πυρ και μανία με τους παίκτες του και έκανε ό,τι χρειαζόταν για να τους ξυπνήσει!

Ο εκνευρισμός του ήταν μεγάλος και κάποια στιγμή, γεμάτος ειρωνεία, τους είπε: "Θέλετε να σας παραγγείλω κάτι; Να σας πάρω μία κόκα κόλα ή λίγο ποπ κορν;".

Η αντίδρασή του έπιασε άμεσα τόπο, καθώς η Ρεάλ απάντησε με ένα 31-13 στο δεύτερο δεκάλεπτο, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ με 43-40 στο ημίχρονο. Επιπλέον, ήταν τέτοια τα νεύρα του, που πήρε το χαρτί με το στατιστικό, το έκανε... μπαλάκι και το πέταξε!