ΜΠΑΣΚΕΤ

Ο Ζήσης νίκησε τον Λαρεντζάκη στο ματς που ο Έντι έβαλε 10 τρίποντα

Τρομερό ματς ήταν το Μπανταλόνα - Μούρθια, με τον Νίκο Ζήση να κάνει σπουδαία δουλειά για τους γηπεδούχους και τους φιλοξενούμενους να έχουν δύο παίκτες με περισσότερους από 30 πόντους!

Ματς διαφήμιση του μπάσκετ ήταν αυτό ανάμεσα στη Μπανταλόνα και τη Μούρθια, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με το χορταστικό 104-93 σε αγώνα που κρίθηκε στην κανονική διάρκεια και όχι σε παράταση.

Ο Νίκος Ζήσης ήταν εξαιρετικός (14 πόντοι από 7/10 δίποντα και 6 ασίστ σε 21:52), την ώρα που ο Κλέμεν Πρέπελιτς (31 πόντοι από 4/7 δίποντα, 4/9 τρίποντα και 11/13 βολές) και ο Άλεν Όμιτς (27 πόντοι από 12/18 δίποντα και 3/6 βολές) ήταν πραγματικά ασταμάτητοι.

Ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης έπαιξε 12 λεπτά για τους φιλοξενούμενους και είχε τρεις πόντους από 1/2 τρίποντα, την ώρα που ο Σίτο Αλόνσο είχε δύο παίκτες με +30 πόντους: τον Τζάρελ Έντι που έβαλε 34 από 2/3 δίποντα και 10/14 τρίποντα και τον Άσκια Μπούκερ που σταμάτησε στους 32 από 10/14 δίποντα, 2/8 τρίποντα και 6/6 βολές.

Photo credits: Badalona Twitter