ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

Προμηθέας - Λαύριο 83-71: Φιλική νίκη για καλό σκοπό

EUROKINISSI

Ο Προμηθέας επιβλήθηκε με 83-71 του Λαυρίου σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στην Κόρινθο για φιλανθρωπικό σκοπό, με κορυφαίους τους Λόουερι και Λίποβι.

Σε ένα παιχνίδι που έγινε για φιλανθρωπικό σκοπό στην Κόρινθο, αφού τα λεφτά που μαζεύτηκαν από τα έσοδα θα ενισχύουν το σπίτι του "Χαμόγελου του Παιδιού" στην Αρχαία Κόρινθο, ο Προμηθέας επιβλήθηκε με 83-71 του Λαυρίου.

Ο Προμηθέας είχε το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα, κλείνοντας την πρώτη περίοδο προηγούμενος με 21-15 και το πρώτο ημίχρονο με 39-29, φτάνοντας τελικά στη νίκη.

Μετά την ολοκλήρωση του αγώνα, οι δύο ομάδες έπαιξαν ένα έξτρα πεντάλεπτο, οπου πήραν χρόνο συμμετοχής οι νεαροί παίκτες, με το τελικό σκορ να είναι τελικά με 93-77 υπέρ των Πατρινών.

Ο Λόουερι με 15 πόντους και ο Λίποβι με 13 πόντους ήταν οι πρώτοι σκόρερ του Προμηθέα. Για το Λαύριο, ο Ντε Κοζί είχε 16 πόντους και ο Γουότσον12 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 39-29, 61-53, 83-71.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Γιατράς): Μπαζίνας 3 (1), Καφέζας 3 (1), Έλις 8 , Μαντζούκας 2, Αγραβάνης 10 (1), Λόουερι 15 (5), Κατσίβελης 7 (1), Φίλερ 4, Μπόγρης, Μπαμπ 8 (2), Λίποβι 13 (3), Κασελάκης 10 (1), Κουρουπάκης.

ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Μιχαλούτσος, Γουότσον 12 (2), Ντε Κόζι 16 (2), Μουράτος 7, Λεγκίκας 9 (3), Ερμείδης 1, Μαστρογιαννόπουλος 7 (1), Τσιώκος 4, Περράκης 5 (1), Τσούκου 3, Αουτλόου 3 (1), Ντέιβις 4