ΤΡΙΚΑΛΑ

Φιλική νίκη επί του Ερμή Αγιάς για τα Τρίκαλα

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΣΤΟ ΜΕΤΣΟΒΟ / ΦΙΛΙΚΟ / ΟΣΦΠ - ΤΡΙΚΑΛΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΛΛΙΑΡΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Τα Τρίκαλα BC Aries επικράτησαν του Ερμή Αγιάς με 67-47 σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Δημοτικό Κλειστό Τρικάλων, έχοντας για πρώτο σκόρερ τον Τζόουνς.

Μία καλή ευκαιρία για ξεμούδιασμα είχαν τα Τρίκαλα λίγες ημέρες πριν από τον πρώτο επίσημο αγώνα τους (κόντρα στον Ιωνικό Νικαίας για το Κύπελλο στις 23 Σεπτεμβρίου) επικρατώντας εύκολα με 67-47 του Ερμή Αγιάς.

Τα Τρίκαλα συνάντησαν αντίσταση για ένα ημίχρονο, ωστόσο από την τρίτη περίοδο κι έπειτα πάτησαν "γκάζι" και ξέφυγαν στο σκορ, φτάνοντας εν τέλει στη νίκη.

Ο Τζόουνς με 18 πόντους και ο Φέισι με 14 πόντους ήταν οι πρώτοι σκόρερ των νικητών, ενώ για τον Εμή ο Καλλές είχε 14 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 22-14, 38-26, 50-36, 67-47

ΤΡΙΚΑΛΑ (Μέξας): Τζόουνς 18 (1), Λούντζης 9 (3), Σλαφτσάκης 11 (1), Καραγιώργος 2, Χατζηνικόλας, Χεϊλ 6, Φεϊσι 14, Καλογιαννίδης 3 (1), Σκουλούδης, Μάρεϊ 4

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ (Γιασάρης): Τσαμπαλής 2, Βρέττας, Παπαδόπουλος 4, Καλλές 14, Χαλκιάς, Ρέντικας 12 (1), Λόλας 5 (1), Στιβαχτσής, Τριανταφύλλου 10 (2)