ΠΑΟΚ

Εύκολη νίκη επί της Σόκολι για τον ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε με νίκη τα φιλικά του, επικρατώντας εύκολα με 98-83 της Σόκολι στην "PAOK Sports Arena".

Στο τελευταίο του φιλικό στο πλαίσιο της προετοιμασίας του ενόψει της νέας σεζόν, ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκα εύκολα με 98-83 της Σόκολι, με τους Μαργαρίτη (16 πόντοι) και Ζάρα (15 πόντοι) να οδηγούν την ομάδα στο σκοράρισμα.

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 42-46 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνο. Στην τρίτη περίοδο ωστόσο "έτρεξε" ένα επιμέρους σκορ 32-12, ξέφυγε με 74-58 και δεν ξανακοίταξε πίσω, φτάνοντας σε μία εύκολη νίκη.

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου παρατάχθηκε χωρίς τους τραυματίες Όουεν Κλάσεν και Βασίλη Χαραλαμπόπουλο, με τον πρώτο να κάνει "αγώνα δρόμου" προκειμένου να είναι έτοιμος για τον αγώνα Κυπέλλου με τον στις 4 Οκτωβρίου στο πλαίσιο της φάσης των προημιτελικών της διοργάνωσης.

Τα δεκάλεπτα: 27-21, 42-46, 74-58, 98-83

ΠΑΟΚ: Ντίλαρντ 9 (1), Χρυσικόπουλος 11 (1), Κρουμπάλι 8, Κόνιαρης 9 (1), Καρράς 4, Τσόχλας 4, Γιανναράς, Μαργαρίτης 16 (1), Ζάρας 15 (3), Καραμανώλης, Τρις 13 (1), Τζόουνς 9

ΣΟΚΟΛΙ: Κόλινς, Γιακιμόβσκι, Μπράουν 16 (2), Σοκόλοβ 3, Νικολόβσκι 20 (4), ΜαΦάντεν 10 (2), Ντέλιτς 15 (3), Κόματζιτς 16 (1), Γκιορόβσκι 3 (1)