ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΤΣΣΚΑ - Παναθηναϊκός: Το τρίποντο του Καλάθη που έστειλε το ματς στην παράταση

Ο Νικ Καλάθης ήταν εκπληκτικός στην αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την ΤΣΣΚΑ και η EuroLeague με video απομόνωσε το σούπερ τρίποντό του που έστειλε το ματς στην παράταση.

Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της πλούσιας καριέρας του πραγματοποίησε ο αρχηγός του Παναθηναϊκού, Νικ Καλάθης με αντίπαλο την ΤΣΣΚΑ στην Ρωσία.

Μία από τις πιο καθοριστικές στιγμές του αγώνα αν όχι η πιο κομβική ήταν αυτή στην εκπνοή του παιχνιδιού και σ' ένα σημείο που ο Παναθηναϊκός βρισκόταν πίσω στο σκορ 89-86. Τότε, ο ηγέτης των πρασίνων... μίλησε.

Συγκεκριμένα, όπως θα δείτε στο παρακάτω video, η μπάλα πήγε από τον έτερο MVP, Μήτογλου στα χέρια του Καλάθη κι εκείνος με μία "βόμβα" ισοφάρισε 89-89 και έστειλε το ματς στην παράταση, εκεί που ο πρωταθλητής Ελλάδας πήρε τη νίκη με 102-106.