ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός - Ούνικς 62-67: Ήττα σε "κλειστό" παιχνίδι

EUROKINISSI

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε σε φιλικό παιχνίδι στο ΣΕΦ από την Ούνικς με 62-67, στο οποίο παρατάχθηκε χωρίς τους διεθνείς και τους τραυματίες Πολ και Βεζένκοφ.

Στο πρώτο φιλικό του μετά την επιστροφή του από την Ιταλία, ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 62-67 από την Ούνικς του Δημήτρη Πρίφτη στο οποίο έγινε στο ΣΕΦ κεκλεισμένων των θυρών.

Η Ούνικς είχε ένα ελαφρύ προβάδισμα από την αρχή του αγώνα, με το σκορ στο τέλος της πρώτης περιόδου να είναι 12-18 και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου 27-39. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός κατάφερε να μειώσει την διαφορά, ωστόσο οι Ρώσοι άντεξαν μέχρι το τέλος, πανηγυρίζοντας την φιλική νίκη.

Ο Ολυμπιακός παρατάχθηκε χωρίς τους διεθνείς Πρίντεζη, Παπανικολάου, Κουζμίνσκας, Μιλουτίνοβ, καθώς και τους τραυματίες Πολ και Βεζένκοφ.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Χρήστος Χριστοδούλου, Σπύρος Γκόντας και Σρέτεν Ράντονιτς.

Τα δεκάλεπτα: 12-18, 27-39, 48-55, 62-67

Ολυμπιακός(Μπλατ): Πάντερ 10, Μπόλντγουιν 11 (1), Κόνιαρης 5(1), Σπανούλης 13(2), Τσέρι 2, Τσάπμαν 4, Χαραλαμπόπουλος 4, Ρούμπιτ 5(1), Χαπ 8.

Ούνικς Καζάν(Πρίφτης): Κολέσνικοφ 5, Πάλσον 2, Τάιους 4, ΜακΚόλουμ 20(2), Μόργκαν 9, Σμιθ 13, Κλιμένκο 8, Σεργκέεφ 3(1), Ντιχοντέι 3(1) , Ανοσιν.