ΑΕΚ

Μανωλόπουλος: "Παίξαμε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο"

Ο Σωτήρης Μανωλόπουλος τόνισε πως οι παίκτες του τα έδωσαν όλα στο "διπλό" που σημείωσαν στην έδρα του Άρη και στάθηκε στο εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο της ομάδας του.

Η ΑΕΚ έκανε το 2-0 στην σειρά των μικρών τελικών απέναντι στον Άρη και ο Σωτήρης Μανωλόπουλος σχολίασε πως οι παίκτες του τα έδωσαν όλα στο παιχνίδι. Στάθηκε στην θετική εικόνα της ομάδας του σε άμυνα και επίθεση στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Σωτήρης Μανωλόπουλος σχολίασε τα εξής: "Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο, ο Άρης έπαιξε πολύ καλύτερα. Δεχθήκαμε 51 πόντους, αλλά οι περισσότεροι οφείλονταν στην κακή μας επίθεση που έφερνε καλές ευκαιρίες για τον Άρη στο τρανζίσιον.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ καλύτερο. Παίξαμε πολύ καλύτερα στην άμυνα, ενώ στην επίθεση ακολουθήσαμε ένα πλάνο που μας βγήκε. Ήταν πολύ σκληρό παιχνίδι και πρέπει να δώσω συγχαρητήρια στον Άρη. Ήταν μία πολύ σημαντική νίκη για εμάς και θέλω να ευχαριστήσω τους παίκτες της ΑΕΚ γιατί τα έδωσαν όλα".