FIBA WORLD CUP

Αργεντινή - Γαλλία: Η εντυπωσιακή ασίστ του Ντε Κολό

FIBA FIBA

Ο Νάντο Ντε Κολό έδωσε την πιο εντυπωσιακή πάσα του πρώτου ημιχρόνου στον ημιτελικό της Γαλλίας με την Αργεντινή. Απολαύστε την έμπνευση του Γάλλου γκαρντ (VIDEO).

Την ασίστ του δεύτερου ημιτελικού του Παγκοσμίου Κυπέλλου έδωσε ο Νάντο Ντε Κολό. Ο Γάλλος γκαρντ έδειξε την δημιουργική του ικανότητα όταν με περίπου 7,5 λεπτά να απομένουν για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, μάζεψε ένα επιθετικό ριμπάουντ με το ένα χέρι και αμέσως πάσαρε στον Ματιάς Λεσόρ, που κάρφωσε θεαματικά στο καλάθι της Αργεντινής.

Με το συγκεκριμένο καλάθι οι "μπλε" ανέκτησαν πρόσκαιρα το προβάδισμα στο σκορ (23-24) για πρώτη φορά μετά το αρχικό 0-2. Η ομάδα του Βενσάν Κολέ προηγήθηκε συνολικά μόνο για 102 δευτερόλεπτα για όλα κι όλα στο πρώτο ημίχρονο.