ΙΤΑΛΙΑ

Θετικός ο Μπράμος στη νίκη της Βενέτσια

FACEBOOK/REYER VENEZIA

Η Βενέτσια πήρε το "θρίλερ" κόντρα στην Τρέντο (79-78) με τον Μάικ Μπράμο να έχει θετική παρουσίασε στα 23 αγωνιστικά λεπτά που έμεινε στο παρκέ.

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις για την πρωταθλήτρια Βενέτσια, η οποία έριξε στο καναβάτσο την Τρέντο με 79-78 έπειτα από ένα ματς "θρίλερ", που κρίθηκε στο τελευταίο δευτερόλεπτο.

Με το σκορ στο 77-78, ο Όρελικ κατάφερε να ευστοχήσει για το 79-78, με τους Φλακαντόρι και Σιλντς να χάνουν την τελευταία ευκαιρία της Τρέντο για το θετικό αποτέλεσμα. Ο Λιθουανός φόργουορντ ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών με 24 πόντους (4/7 τρίποντα), στους 16 σταμάτησε ο Τζόνσον.

Ο Μπράμος στα 23 αγωνιστικά λεπτά που έμεινε στο παρκέ είχε 8 πόντους με 1/1 δίποντο και 2/3 τρίποντα, ενώ παράλληλα κατέβασε 4 ριμπάουντ, το ένα επιθετικό.