ΙΤΑΛΙΑ

Ένα ξέσπασμα αρκούσε στην Αρμάνι

OLIMPIA MILANO TWITTER

Η Αρμάνι Μιλάνο τα βρήκε σκούρα κόντρα στην Μπρίντιζι, αλλά χάρη σε ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο πήρε μία διαφορά ασφαλείας και με κορυφαίο τον Μίτσοβ κέρδισε με 84-72.

Δύο ημέρες μετά την ήττα της στο Βελιγράδι από τον Ερυθρό Αστέρα, η Αρμάνι Μιλάνο έδειξε χαρακτήρα κόντρα στην Μπρίντιζι, κερδίζοντας εκτός έδρας με 84-72 για την 19η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Πιανιτζιάνι δυσκολεύτηκε αρκετά και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 25-18 στην πρώτη περίοδο και 42-40 στο ημίχρονο. Ένα επιμέρους σκορ 20-7 στην τρίτη περίοδο αρκούσε για να περάσει μπροστά με 60-49, κάνοντας στην συνέχεια τα... απαραίτητα στην τέταρτη περίοδο για να κερδίσει.

Ο Βλάντιμιρ Μίτσοβ με 17 πόντους ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Άντριου Γκάουντλοκ να προσθέτει 14 πόντους και τον Τζόρνταν Θίοντορ 12 πόντους. Για τους ηττημένους, ο Μπλαζ Μέσιτσεκ είχε 17 πόντους και ο Ταουβίντας Λιντέκα 15 πόντους.