Ιρβινγκ: Το VIDEO με την 54αρα κόντρα στους Μπουλς

AP Photo/Frank Franklin II AP PHOTO/FRANK FRANKLIN II

Δείτε το VIDEO με τα όργια του Καϊρί Ίρβινγκ στη νίκη των Νετς επί των Μπουλς, όπου σταμάτησε στους 54 πόντους με μόλις 4 χαμένα σουτ, σε μία ιστορική βραδιά.

Ο Καϊρί Ίρβινγκ νίκησε μόνος του τους Μπουλς, οδηγώντας της Νετς στη νίκη με 133-118, πραγματοποιώντας μία εμφάνιση που έμοιαζε βγαλμένη από video game, γράφοντας και ιστορία στο μεσοδιάστημα.

Ο Ίρβινγκ ολοκλήρωσε τον αγώνα έχοντας 54 πόντους με 19/23 σουτ (7/9 τρίποντα), 9/10 βολές, 5 ριμπάουντ και 5 ασίστ σε 32 λεπτά συμμετοχής, σκοράροντας όπως και όποτε ήθελε. Στο πρώτο ημίχρονο μάλιστα απλώς δεν μπορούσε να αστοχήσει, αφού το τέλος της δεύτερης περιόδου τον βρήκε να έχει 10/10 σουτ!

Ο Ίρβινγκ έγραψε παράλληλα και ιστορία, αφού έγινε μόλις ο δεύτερος παίκτης σε αγώνα ΝΒΑ που σημείωσε +50 πόντους και αστόχησε μόλις σε 4 σουτ, κάτι που έχει πετύχει δύο φορές ο Γουίλτ Τσάμπερλεϊν, ενώ έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία των Νετς με τρία παιχνίδια με +45 πόντους μέσα στην ίδια σεζόν.

Δείτε το VIDEO με τις καλύτερες στιγμές του Ίρβινγκ από το παιχνίδι με τους Μπουλς: