EuroLeague 2019/20: Με Ερυθρό Αστέρα ο Παναθηναϊκός, με Βιλερμπάν ο Ολυμπιακός στην πρεμιέρα

Από την Γαλλία θα αρχίσει τις υποχρεώσεις του ο Ολυμπιακός στην EuroLeague της σεζόν 2019/20 και από το ΟΑΚΑ, κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα ο Παναθηναϊκός.

Η κανονική περίοδος της σεζόν 2019/20 θα αρχίσει στις 3 Οκτωβρίου 2019 και η EuroLeague ανακοίνωσε σήμερα το πρόγραμμα, με τον Ολυμπιακό να αντιμετωπίζει στην πρεμιέρα την Βιλερμπάν στην Γαλλία (3/10, 21:45) και τον Παναθηναϊκό να υποδέχεται τον Ερυθρό Αστέρα του Μίλαν Τόμιτς στο ΟΑΚΑ (4/10, 21:30).

Τα μεγάλα παιχνίδια της πρεμιέρας, βέβαια, δεν είναι άλλα από το Ρεάλ Μαδρίτης - Φενέρμπαχτσε και το Αναντολού Εφές - Μπαρτσελόνα. Αξίζει επίσης να σημειωθεί ότι ο Παναθηναϊκός θα δώσει το πρώτο εκτός έδρας παιχνίδι του στην Γαλλία κόντρα στην Βιλερμπάν για την 2η αγωνιστική (10/10), ενώ ο Ολυμπιακός θα παίξει για πρώτη φορά στο ΣΕΦ μία ημέρα αργότερα (11/10) με αντίπαλο την Βαλένθια.

Στις 6 Δεκεμβρίου 2019 θα γίνει το πρώτο ντέρμπι "αιωνίων" μεταξύ του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ (12η αγωνιστική), με τις δύο ομάδες να αναμετρώνται εκ νέου στο ΣΕΦ στις 3 Μαρτίου 2020 για την 27η αγωνιστική της κανονικής περιόδου.

Το αναλυτικό πρόγραμμα των δύο ελληνικών ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

1η αγωνιστική (3/10): Βιλερμπάν - Ολυμπιακός

2η αγωνιστική (11/10): Ολυμπιακός - Βαλένθια

3η αγωνιστική (18/10): Ολυμπιακός - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

4η αγωνιστική (25/10): Μπασκόνια - Ολυμπιακός

5η αγωνιστική (30/10): ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ολυμπιακός

6η αγωνιστική (1/11): Ολυμπιακός - Μακάμπι Τελ Αβίβ

7η αγωνιστική (7/11): Ολυμπιακός - Αναντολού Εφές

8η αγωνιστική (15/11): Ολυμπιακός Ζάλγκιρις Κάουνας

9η αγωνιστική (19/11): Μπάγερν Μονάχου - Ολυμπιακός

10η αγωνιστική (21/11): Αλμπα Βερολίνου - Ολυμπιακός

11η αγωνιστική (29/11): Ολυμπιακός - Αρμάνι Μιλάνο

12η αγωνιστική (6/12): Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός

13η αγωνιστική (12/12): Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός

14η αγωνιστική (18/12): Ολυμπιακός - Χίμκι

15η αγωνιστική (20/12): Ερυθρός Αστέρας - Ολυμπιακός

16η αγωνιστική (22/12): Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός

17η αγωνιστική (2/1): Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε

18η αγωνιστική (10/1): Βαλένθια - Ολυμπιακός

19η αγωνιστική (14/1): Ολυμπιακός - Αλμπα Βερολίνου

20η αγωνιστική (17/1): Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου

21η αγωνιστική (23/1): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ολυμπιακός

22η αγωνιστική (30/1): Ολυμπιακός - Μπασκόνια

23η αγωνιστική (4/2): Ζάλγκιρις Κάουνας - Ολυμπιακός

24η αγωνιστική (6/2): Ολυμπιακός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

25η αγωνιστική (20/2): Ολυμπιακός - Βιλερμπάν

26η αγωνιστική (27/2): Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ολυμπιακός

27η αγωνιστική (3/3): Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

28η αγωνιστική (6/3): Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός

29η αγωνιστική (12/3): Αρμάνι Μιλάνο - Ολυμπιακός

30η αγωνιστική (20/3): Ολυμπιακός - Ρεάλ Μαδρίτης

31η αγωνιστική (24/3): Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας

32η αγωνιστική (27/3): Χίμκι - Ολυμπιακός

33η αγωνιστική (2/4): Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός

34η αγωνιστική (9/4): Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

1η αγωνιστική (4/10): Παναθηναϊκός - Ερυθρός Αστέρας

2η αγωνιστική (10/10): Βιλερμπάν - Παναθηναϊκός

3η αγωνιστική (17/10): Παναθηναϊκός - Αρμάνια Μιλάνο

4η αγωνιστική (24/10): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Παναθηναϊκός

5η αγωνιστική (29/10): Χίμκι - Παναθηναϊκός

6η αγωνιστική (31/10): Παναθηναϊκός - Αναντολού Εφές

7η αγωνιστική (8/11): Παναθηναϊκός - Βαλένθια

8η αγωνιστική (14/11): Παναθηναϊκός - Άλμπα Βερολίνου

9η αγωνιστική (19/11): Ζάλγκιρις Κάουνας - Παναθηναϊκός

10η αγωνιστική (22/11): Μπάγερν Μονάχου - Παναθηναϊκός

11η αγωνιστική (28/11): Παναθηναϊκός - Μπασκόνια

12η αγωνιστική (6/12): Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός

13η αγωνιστική (13/12): Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός

14η αγωνιστική (17/12): Παναθηναϊκός - Φενέρμπαχτσε

15η αγωνιστική (19/12): Μακάμπι Τελ Αβίβ - Παναθηναϊκός

16η αγωνιστική (26/12): Παναθηναϊκός - Ρεάλ Μαδρίτης

17η αγωνιστική (2/1): ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Παναθηναϊκός

18η αγωνιστική (9/1): Αρμάνι Μιλάνο - Παναθηναϊκός

19η αγωνιστική (15/1): Παναθηναϊκός - Μπάγερν Μονάχου

20η αγωνιστική (17/1): Παναθηναϊκός - Ζάλγκιρις

21η αγωνιστική (24/1): Παναθηναϊκός - Βιλερμπάν

22η αγωνιστική (31/1): Βαλένθια - Παναθηναϊκός

23η αγωνιστική (5/2): Ερυθρός Αστέρας - Παναθηναϊκός

24η αγωνιστική (7/2): Παναθηναϊκός - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

25η αγωνιστική (21/2): Παναθηναϊκός - Μπαρτσελόνα

26η αγωνιστική (28/2): Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός

27η αγωνιστική (3/3): Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

28η αγωνιστική (5/3): Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

29η αγωνιστική (13/3): Φενέρμπαχτσε - Παναθηναϊκός

30η αγωνιστική (19/3): Άλμπα Βερολίνου - Παναθηναϊκός

31η αγωνιστική (25/3): Παναθηναϊκός - Χίμκι

32η αγωνιστική (27/3): Αναντολού Εφές - Παναθηναϊκός

33η αγωνιστική (3/4): Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ

34η αγωνιστική (10/4): Μπασκόνια - Παναθηναϊκός

Αναλυτικά το πρόγραμμα της κανονικής περιόδου:

1η αγωνιστική  
Χίμκι - Μακάμπι Τελ Αβίβ 3/10
Μπάγερν Μονάχου - Αρμάνι Μιλάνο 3/10
Βιλερμπάν - Ολυμπιακός 3/10
Ρεάλ Μαδρίτης - Φενέρμπαχτσε 3/10
Ζάλγκιρις Κάουνας - Μπασκόνια 4/10
Αναντολού Εφές - Μπαρτσελόνα 4/10
Αλμπα Βερολίνου - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 4/10
Παναθηναϊκός - Ερυθρός Αστέρας 4/10
Βαλένθια - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 4/10
2η αγωνιστική  
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπάγερν Μονάχου 10/10
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Μπαρτσελόνα 10/10
Ερυθρός Αστέρας - Φενέρμπαχτσε 10/10
Βιλερμπάν - Παναθηναϊκός 10/10
Ρεάλ Μαδρίτης - Μακάμπι Τελ Αβίβ 10/10
Χίμκι - Μπασκόνια 11/10
Αναντολού Εφές - Αλμπα Βερολίνου 11/10
Ολυμπιακός - Βαλένθια 11/10
Αρμάνι Μιλάνο - Ζάλγκιρις Κάουνας 11/10
3η αγωνιστική  
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Χίμκι 17/10
Ζάλγκιρις Κάουνας - Ρεάλ Μαδρίτης 17/10
Φενέρμπαχτσε - Μπασκόνια 17/10
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ερυθρός Αστέρας 17/10
Μπάγερν Μονάχου - Βιλερμπάν 17/10
Παναθηναϊκός - Αρμάνι Μιλάνο 17/10
Ολυμπιακός - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 18/10
Μπαρτσελόνα - Αλμπα Βερολίνου 18/10
Βαλένθια - Αναντολού Εφές 18/10
4η αγωνιστική  
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Παναθηναϊκός 24/10
Αναντολού Εφές - Ρεάλ Μαδρίτης 24/10
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Βαλένθια 24/10
Ερυθρός Αστέρας - Μπαρτσελόνα 24/10
Μπάγερν Μονάχου - Χίμκι 25/10
Αλμπα Βερολίνου - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 25/10
Αρμάνι Μιλάνο - Φενέρμπαχτσε 25/10
Μπασκόνια - Ολυμπιακός 25/10
Ζάλγκιρις Κάουνας - Βιλερμπάν 25/10
5η αγωνιστική  
Χίμκι - Παναθηναϊκός 29/10
Αναντολού Εφές - Ερυθρός Αστέρας 29/10
Αλμπα Βερολίνου - Αρμάνι Μιλάνο 29/10
Βιλερμπάν - Μπασκόνια 29/10
Μπαρτσελόνα - Βαλένθια 29/10
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ολυμπιακός 30/10
Ζάλγκιρις Κάουνας - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 30/10
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Φενέρμπαχτσε 30/10
Μπάγερν Μονάχου - Ρεάλ Μαδρίτης 30/10
6η αγωνιστική  
Ερυθρός Αστέρας - Χίμκι 31/10
Παναθηναϊκός -  Αναντολού Εφές 31/10
Αρμάνι Μιλάνο - Μπαρτσελόνα 31/10
Βαλένθια - Βιλερμπάν 31/10
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1/11
Φενέρμπαχτσε - Ζάλγκιρις Κάουνας 1/11
Ολυμπιακός - Μακάμπι Τελ Αβίβ 1/11
Μπασκόνια - Μπάγερν Μονάχου 1/11
Ρεάλ Μαδρίτης - Αλμπα Βερολίνου 1/11
7η αγωνιστική  
Ερυθρός Αστέρας - Ρεάλ Μαδρίτης 7/11
Ολυμπιακός - Αναντολού Εφές 7/11
Μακάμπι Τελ Αβιβ - Αλμπα Βερολίνου 7/11
Αρμάνι Μιλάνο - Μπασκόνια 7/11
Βιλερμπάν - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 7/11
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Χίμκι 8/11
Φενέρμπαχτσε - Μπάγερν Μονάχου 8/11
Ζάλγκιρις Κάουνας - Μπαρτσελόνα 8/11
Παναθηναϊκός - Βαλένθια 8/11
8η αγωνιστική  
Χίμκι - Αρμάνι Μιλάνο 14/11
Αναντολού Εφές - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 14/11
Παναθηναϊκός - Αλμπα Βερολίνου 14/11
Ρεάλ Μαδρίτης - Μπαρτσελόνα 14/11
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Φενέρμπαχτσε 15/11
Ερυθρός Αστέρας - Βιλερμπάν 15/11
Ολυμπιακός - Ζάλγκιρις Κάουνας 15/11
Βαλένθια - Μπάγερν Μονάχου 15/11
Μπασκόνια - Μακάμπι Τελ Αβίβ 15/11
9η αγωνιστική  
Ζάλγκιρις Κάουνας - Παναθηναϊκός 19/11
Αλμπα Βερολίνου - Ερυθρός Αστέρας 19/11
Μπάγερν Μονάχου - Ολυμπιακός 19/11
Βιλερμπάν - Αναντολού Εφές 19/11
Ρεάλ Μαδρίτης - Χίμκι 19/11
Βαλένθια - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 19/11
Αρμάνι Μιλάνο - Μακάμπι Τελ Αβίβ 20/11
Μπαρτσελόνα - Φενέρμπαχτσε 20/11
Μπασκόνια - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 20/11
10η αγωνιστική  
Ζάλγκιρις Κάουνας - Ερυθρός Αστέρας 21/11
Αλμπα Βερολίνου - Ολυμπιακός 21/11
Βαλένθια - Χίμκι 21/11
Αρμάνι Μιλάνο - Αναντολού Εφές 22/11
Βιλερμπάν - Φενέρμπαχτσε 22/11
Μπαρτσελόνα - Μακάμπι Τελ Αβίβ 22/11
Μπασκόνια - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 22/11
Ρεάλ Μαδρίτης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 22/11
Μπάγερν Μονάχου - Παναθηναϊκός 22/11
11η αγωνιστική  
Φενέρμπαχτσε - Χίμκι 28/11
Ερυθρός Αστέρας - Βαλένθια 28/11
Αλμπα Βερολίνου - Ζάλγκιρις Κάουνας 28/11
Παναθηναϊκός - Μπασκόνια 28/11
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Βιλερμπάν 28/11
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ρεάλ Μαδρίτης 29/11
Αναντολού Εφές - Μπάγερν Μονάχου 29/11
Ολυμπιακός - Αρμάνι Μιλάνο 29/11
Μπαρτσελόνα - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 29/11
12η αγωνιστική  
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ζάλγκιρις Κάουνας 5/12
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπάγερν Μονάχου 5/12
Αρμάνι Μιλάνο - Ερυθρός Αστέρας 5/12
Ρεάλ Μαδρίτης - Βαλένθια 5/12
Χίμκι - Μπαρτσελόνα 6/12
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Βιλερμπάν 6/12
Φενέρμπαχτσε - Αλμπα Βερολίνου 6/12
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 6/12
Μπασκόνια - Αναντολού Εφές 6/12
13η αγωνιστική  
Χίμκι - Αλμπα Βερολίνου 12/12
Φενέρμπαχτσε - Αναντολού Εφές 12/12
Ερυθρός Αστέρας - Μπασκόνια 12/12
Μακάμπι Τελ Αβίβ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 12/12
Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός 12/12
Ζάλγκιρις Κάουνας - Βαλένθια 13/12
Μπάγερν Μονάχου - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 13/12
Βιλερμπάν - Αρμάνι Μιλάνο 13/12
Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός 13/12
14η αγωνιστική  
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Μακάμπι Τελ Αβίβ 17/12
Ζάλγκιρις Κάουνας - Αναντολού Εφές 17/12
Παναθηναϊκός - Φενέρμπαχτσε 17/12
Ρεάλ Μαδρίτης - Αρμάνι Μιλάνο 17/12
Βαλένθια - Μπασκόνια 17/12
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ερυθρός αστέρας 18/12
Αλμπα Βερολίνου - Μπάγερν Μονάχου 18/12
Ολυμπιακός - Χίμκι 18/12
Μπαρτσελόνα - Βιλερμπάν 18/12
15η αγωνιστική  
Φενέρμπαχτσε - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 19/12
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Παναθηναϊκός 19/12
Αρμάνι Μιλάνο - Βαλένθια 19/12
Μπασκόνια - Ρεάλ Μαδρίτης 19/12
Χίμκι - Ζάλγκιρις Κάουνας 20/12
Αναντολού Εφές - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 20/12
Ερυθρός Αστέρας - Ολυμπιακός 20/12
Μπάγερν Μονάχου - Μπαρτσελόνα 20/12
Βιλερμπάν - Αλμπα Βερολίνου 20/12
16η αγωνιστική  
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Αρμάνι Μιλάνο 26/12
Αναντολού Εφές - Μακάμπι Τελ Αβίβ 26/12
Αλμπα Βερολίνου - Μπασκόνια 26/12
Παναθηναϊκός - Ρεάλ Μαδρίτης 26/12
Βιλερμπάν - Χίμκι 26/12
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ερυθρός Αστέρας 27/12
Φενέρμπαχτσε - Βαλένθια 27/12
Μπάγερν Μονάχου - Ζάλγκιρις Κάουνας 27/12
Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 27/12
17η αγωνιστική  
Ζάλγκιρις Κάουνας - Μακάμπι Τελ Αβίβ 2/1
Ερυθρός Αστέρας - Μπάγερν Μονάχου 2/1
Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε 2/1
Μπασκόνια - Μπαρτσελόνα 2/1
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Παναθηναϊκός 3/1
Αναντολού Εφές - Χίμκι 3/1
Βιλερμπάν - Ρεάλ Μαδρίτης 3/1
Αρμάνι Μιλάνο - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 3/1
Βαλένθια - Αλμπα Βερολίνου 3/1
18η αγωνιστική  
Αλμπα Βερολίνου - Μακάμπι Τελ Αβίβ 9/1
Αρμάνι Μιλάνο - Παναθηναϊκός 9/1
Ρεάλ Μαδρίτης - Ζάλγκιρις Κάουνας 9/1
Μπασκόνια - Φενέρμπαχτσε 9/1
Χίμκι - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 10/1
Μπάγερν Μονάχου - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 10/1
Βιλερμπάν - Ερυθρός Αστέρας 10/1
Βαλένθια - Ολυμπιακός 10/1
Μπαρτσελόνα - Αναντολού Εφές 10/1
19η αγωνιστική  
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ρεάλ Μαδρίτης 9/1
Χίμκι - Βαλένθια 9/1
Αναντολού Εφές - Αρμάνι Μιλάνο 9/1
Φενέρμπαχτσε - Βιλερμπάν 9/1
Ολυμπιακός - Αλμπα Βερολίνου 10/1
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπαρτσελόνα 10/1
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Μπασκόνια 10/1
Ερυθρός Αστέρας - Ζάλγκιρις Κάουνας 10/1
Παναθηναϊκός - Μπάγερν Μονάχου 10/1
20ή αγωνιστική  
Χίμκι - Ρεάλ Μαδρίτης 16/1
Φενέρμπαχτσε - Μπαρτσελόνα 16/1
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Αρμάνι Μιλάνο 16/1
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπασκόνια 17/1
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Βαλένθια 17/1
Αναντολού Εφές - Βιλερμπάν 17/1
Ερυθρός Αστέρας - Αλμπα Βερολίνου 17/1
Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου 17/1
Παναθηναϊκός - Ζάλγκιρις Κάουνας 17/1
21η αγωνιστική  
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Βαλένθια 23/1
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ολυμπιακός 23/1
Μπάγερν Μονάχου - Μακάμπι Τελ Αβίβ 23/1
Μπασκόνια - Χίμκι 23/1
Μπαρτσελόνα - Ερυθρός Αστέρας 23/1
Φενέρμπαχτσε - Αρμάνι Μιλάνο 24/1
Ζάλγκιρις Κάουνας - Αλμπα Βερολίνου 24/1
Παναθηναϊκός - Βιλερμπάν 24/1
Ρεάλ Μαδρίτης - Αναντολού Εφές 24/1
22η αγωνιστική  
Χίμκι - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 30/1
Αλμπα Βερολίνου - Φενέρμπαχτσε 30/1
Ολυμπιακός - Μπασκόνια 30/1
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ρεάλ Μαδρίτης 30/1
Βιλερμπάν - Ζάλγκιρις Κάουνας 30/1
Μπαρτσελόνα - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 30/1
Ερυθρός Αστέρας - Αναντολού Εφές 31/1
Αρμάνι Μιλάνο - Μπάγερν Μονάχου 31/1
Βαλένθια - Παναθηναϊκός 31/1
23η αγωνιστική  
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Αναντολού Εφές 4/2
Ζάλγκιρις Κάουνας - Ολυμπιακός 4/2
Αρμάνι Μιλάνο - Αλμπα Βερολίνου 4/2
Βιλερμπάν - Μπάγερν Μονάχου 4/2
Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια 4/2
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Φενέρμπαχτσε 5/2
Ερυθρός Αστέρας - Παναθηναϊκός 5/2
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Χίμκι 5/2
Βαλένθια - Μπαρτσελόνα 5/2
24η αγωνιστική  
Αναντολού Εφές - Ζάλγκιρις Κάουνας 6/2
Αλμπα Βερολίνου - Ρεάλ Μαδρίτης 6/2
Ολυμπιακός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 6/2
Μπασκόνια - Βιλερμπάν 6/2
Χίμκι - Ερυθρός Αστέρας 7/2
Φενέρμπαχτσε - Μακάμπι Τελ Αβίβ 7/2
Μπάγερν Μονάχου - Βαλένθια 7/2
Παναθηναϊκός - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 7/2
Μπαρτσελόνα - Αρμάνι Μιλάνο 7/2
25η αγωνιστική  
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Αλμπα Βερολίνου 20/2
Φενέρμπαχτσε - Ρεάλ Μαδρίτης 20/2
Ολυμπιακός - Βιλερμπάν 20/2
Αρμάνι Μιλάνο - Χίμκι 20/2
Μπασκόνια - Ζάλγκιρις Κάουνας 20/2
Ερυθρός Αστέρας - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 21/2
Μπάγερν Μονάχου - Αναντολού Εφές 21/2
Παναθηναϊκός - Μπαρτσελόνα 21/2
Βαλένθια - Μακάμπι Τελ Αβίβ 21/2
26η αγωνιστική  
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπαρτσελόνα 27/2
Αλμπα Βερολίνου - Αναντολού Εφές 27/2
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ολυμπιακός 27/2
Μπασκόνια - Ερυθρός Αστέρας 27/2
Χίμκι - Βιλερμπάν 28/2
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Μπάγερν Μονάχου 28/2
Ζάλγκιρις Κάουνας - Αρμάνι Μιλάνο 28/2
Βαλένθια - Φενέρμπαχτσε 28/2
Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός 28/2
27η αγωνιστική  
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 3/3
Ζάλγκιρις Κάουνας - Χίμκι 3/3
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 3/3
Αρμάνι Μιλάνο - Ρεάλ Μαδρίτης 3/3
Βιλερμπάν - Βαλένθια 3/3
Φενέρμπαχτσε - Ερυθρός Αστέρας 4/3
Αλμπα Βερολίνου - Μπαρτσελόνα 4/3
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Αναντολού Εφές 4/3
Μπάγερν Μονάχου - Μπασκόνια 4/3
28η αγωνιστική  
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ζάλγκιρις Κάουνας 5/3
Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 5/3
Ρεάλ Μαδρίτης - Βιλερμπάν 5/3
Βαλένθια - Αρμάνι Μιλάνο 5/3
Χίμκι - Φενέρμπαχτσε 6/3
Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός 6/3
Ερυθρός Αστέρας - Μακάμπι Τελ Αβίβ 6/3
Μπαρτσελόνα - Μπάγερν Μονάχου 6/3
Μπασκόνια - Αλμπα Βερολίνου 6/3
29η αγωνιστική  
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Αλμπα Βερολίνου 12/3
Αναντολού Εφές - Βαλένθια 12/3
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπασκόνια 12/3
Αρμάνι Μιλάνο - Ολυμπιακός 12/3
Ρεάλ Μαδρίτης - Ερυθρός Αστέρας 12/3
Χίμκι - Μπάγερν Μονάχου 13/3
Φενέρμπαχτσε - Παναθηναϊκός 13/3
Βιλερμπάν - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 13/3
Μπαρτσελόνα - Ζάλγκιρις Κάουνας 13/3
30ή αγωνιστική  
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Βιλερμπάν 19/3
Αλμπα Βερολίνου - Παναθηναϊκός 19/3
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 19/3
Μπαρτσελόνα - Χίμκι 19/3
Αναντολού Εφές - Μπασκόνια 20/3
Ερυθρός Αστέρας - Αρμάνι Μιλάνο 20/3
Μπάγερν Μονάχου - Φενέρμπαχτσε 20/3
Ολυμπιακός - Ρεάλ Μαδρίτης 20/3
Βαλένθια - Ζάλγκιρις Κάουνας 20/3
31η αγωνιστική  
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μακάμπι Τελ Αβίβ 24/3
Ζάλγκιρις Κάουνας - Φενέρμπαχτσε 24/3
Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας 24/3
Μπάγερν Μονάχου - Αλμπα Βερολίνου 24/3
Βαλένθια - Ρεάλ Μαδρίτης 24/3
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Αναντολού Εφές 25/3
Παναθηναϊκός - Χίμκι 25/3
Βιλερμπάν - Μπαρτσελόνα 25/3
Μπασκόνια - Αρμάνι Μιλάνο 25/3
32η αγωνιστική  
Φενέρμπαχτσε - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 26/3
Αλμπα Βερολίνου - Βαλένθια 26/3
Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ζάλγκιρις Κάουνας 26/3
Ρεάλ Μαδρίτης - Μπάγερν Μονάχου 26/3
Χίμκι - Ολυμπιακός 27/3
Αναντολού Εφές - Παναθηναϊκός 27/3
Ερυθρός Αστέρας - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 27/3
Αρμάνι Μιλάνο - Βιλερμπάν 27/3
Μπαρτσελόνα - Μπασκόνια 27/3
33η αγωνιστική  
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Αρμάνι Μιλάνο 2/4
Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός 2/4
Αλμπα Βερολίνου - Βιλερμπάν 2/4
Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης 2/4
Χίμκι - Αναντολού Εφές 3/4
Ζάλγκιρις Κάουνας - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 3/4
Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ 3/4
Μπάγερν Μονάχου - Ερυθρός Αστέρας 3/4
Μπασκόνια - Βαλένθια 3/4
34η αγωνιστική  
Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 9/4
Αρμάνι Μιλάνο - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 9/4
Βιλερμπάν - Μακάμπι Τελ Αβίβ 9/4
Βαλένθια - Ερυθρός Αστέρας 9/4
Ζάλγκιρις Κάουνας - Μπάγερν Μονάχου 10/4
Αναντολού Εφές - Φενέρμπαχτσε 10/4
Αλμπα Βερολίνου - Χίμκι 10/4
Μπασκόνια - Παναθηναϊκός 10/4
Ρεάλ Μαδρίτης - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 10/4

Photo credits: Eurokinissi

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Brad Pitt και DiCaprio αποκαλύπτουν το μυστικό για να μη γεράσεις ποτέ

Οι σούπερ σταρ πρωταγωνιστές της νέας ταινίας του Κουέντιν Ταραντίνο “Κάποτε στο… Χόλιγουντ” σε μια αποκλειστική κοινή συνέντευξη από το Φεστιβάλ Καννών.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΡΘΡΟΓΡΑΦΙΑ

ΦΙΛΕΡΗΣ

Ο κρυφός ΜVP του Final Four

Ο Αταμάν τον χαρακτήρισε κλειδί. Ο Ιτούδης το παραδέχθηκε, η ΤΣΣΚΑ τον απόλαυσε και η Εφές τον ένιωσε στο πετσί της. Ο Γιάννης Φιλέρης γράφει για τον κρυφό MVP του τελικού και του θριάμβου των Ρώσων στο φετινό Final Four.

ΣΤΑΥΡΟΥ

Τέλος εποχής και χτίσιμο της επόμενης μέρας

Η έβδομη σερί σεζόν χωρίς Final Four είναι γεγονός κι ο Παναθηναϊκός καλείται να ξεκινήσει άμεσα τον σχεδιασμό του για την επόμενη χρονιά, αφού πρώτα ορίσει τον πραγματικό του στόχο. Γράφει ο Χάρης Σταύρου.

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ

Υπέρβαση μέχρι τον Γολγοθά

Ο Γιώργος Οικονόμου γράφει για τ' άλματα που έκανε μέσα σε λίγους μήνες ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, μέχρι που συνάντησε την Ρεάλ Μαδρίτης που ήταν σαφώς ανώτερη σε πολλούς τομείς.

HIGHLIGHTS

equalizer