EuroLeague 2019/20: Η κατάταξη, τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα

EUROLEAGUE / ΠΑΟ - ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)
EUROLEAGUE / ΠΑΟ - ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Η πιο "διαβολική" μέρα στην ιστορία της EuroLeague ολοκληρώθηκε. Δείτε τι έγινε στους έξι αγώνες σε κάθε γωνιά της Ευρώπης, την κατάταξη, αλλά και το πρόγραμμα της Παρασκευής (17/10).

Δεν ξεκίνησε καλά για το ελληνικό μπάσκετ η τρίτη αγωνιστική της EuroLeague 2019/20, καθώς ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε στο ΟΑΚΑ από την Αρμάνι Μιλάνο σε ένα συγκλονιστικό ματς που κρίθηκε κυριολεκτικά στις λεπτομέρειες. Οι πράσινοι έπεσαν έτσι στο 1-2, σε μια βραδιά έξι αγώνων σε κάθε γωνιά της Ευρώπης. Η ΤΣΣΚΑ πήρε το ντέρμπι της Μόσχας με τον Μάικ Τζέιμς να κερδίζει τη μονομαχία του με τον Αλέξι Σβεντ, την ωρα που η Ζάλγκιρις λύγιζε στο Κάουνας τη Ρεάλ Μαδρίτης χάρη στο one man show του Ζακ ΛεΝτέι που έκανε θραύση απέναντι στους Ισπανούς.

Η Φενέρμπαχτσε, στην βραδιά καριέρας του Νάντο Ντε Κολό, επικράτησε της Μπασκόνια για την πρώτη φετινή της νίκη, η Μπάγερν Μονάχου διέλυσε τη Βιλερμπάν χάνοντας ένα απίθανο, ένα ιστορικό, ένα εξωφρενικό ρεκόρ για ένα σουτ, ενώ η Μακάμπι χρειάστηκε την παράταση για να επικρατήσει του Ερυθρού Αστέρα στο Τελ Αβίβ. Δείτε τι έγινε στους έξι αγώνες, τους περισσότερους που έχουμε δει σε μια αγωνιστική ημέρα στη διοργάνωση.