Γκραν Κανάρια: Από τα 9/10 σουτ εντός παιδιάς στο 1/14 οι Ισπανοί

Η Γκραν Κανάρια είχε εντυπωσιακά στατιστκά στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με την Χίμκι, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για την ισπανική ομάδα.

Με δύο πρόσωπα παρουσιάστηκε η Γκραν Κανάρια στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Χίμκι, η συμπλήρωση των 10 λεπτών την βρήκε να προηγείται με 30-23, ενώ στου δρόμου τα μισά της αναμέτρησης της 16ης αγωνιστικής της EuroLeague το σκορ ήταν 36-50.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο δεκάλεπτο είχαν 9/10 σουτ εντός παιδιάς (4/5 δίποντα, 5/5 τρίποντα), αλλά στην δεύτερη περίοδο είχαν 1/7 δίποντα και 0/7 τρίποντα, καθώς αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα απέναντι στην άμυνα της ομάδας του Γιώργου Μπαρτζώκα.

Photo credits: Eurokinissi