Πεδουλάκης: "Σοβαρό πρόβλημα το αμυντικό ριμπάουντ"

EUROLEAGUE / ΧΙΜΚΙ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI)
EUROLEAGUE / ΧΙΜΚΙ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI) EUROKINISSI

Ο Αργύρης Πεδουλάκης ήταν λακωνικός μετά το τέλος του αγώνα με τη Χίμκι, εστιάζοντας στα χαμένα αμυντικά ριμπάουντ και τα υψηλά ποσοστά ευστοχίας της ρωσικής ομάδας από την περιφέρεια.

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ έμεινε από δυνάμεις στην τελευταία περίοδο, είδε την παραγωγικότητά του να πέφτει κατακόρυφα, την ίδια ώρα που αμυντικά γινόταν χειρότερος λεπτό με το λεπτό, όπως υποδεικνύουν κι οι... 103 πόντοι που δέχθηκε από τη Χίμκι - με αποτέλεσμα την ήττα. Οι πράσινοι υποχώρησαν στην κατάταξη της EuroLeague, όπου έχουν πλέον δύο νίκες και τρεις ήττες, στρέφοντας πλέον την προσοχή τους στο εντός έδρας παιχνίδι με την Αναντολού Εφές σε δύο βράδια (31/10, 21:00).

Μετά το τέλος της αναμέτρησης στη Mytishchi Arena, ο Αργύρης Πεδουλάκης δήλωσε: " Νομίζω πως στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε δύο σοβαρά θέματα. Το ένα ήταν το αμυντικό ριμπάουντ, όπου ήμασταν πολύ κακοί και έτσι δώσαμε την ευκαιρία στην Χίμκι να πάρει δεύτερες επιθέσεις και να σκοράρει 8 στα 11 τρίποντα".

Photo Credits: Eurokinissi