ΜΠΑΣΚΕΤ

Παναθηναϊκός - Αρμάνι Μιλάνο: Ενσταση από τους πράσινους

Ενσταση κατά του κύρους του αγώνα κατέθεσαν οι άνθρωποι της ΚΑΕ Παναθηναϊκός, δευτερόλεπτα μετά το φινάλε της αναμέτρησης με την Αρμάνι Μιλάνο. Δείτε για ποιο λόγο διαμαρτύρονται.

Η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Αρμάνι Μιλάνο για τη 14η αγωνιστική της EuroLeague 2018/19 φαίνεται πως θα έχει και... τρίτο ημίχρονο, καθώς αμέσως μετά την ολοκλήρωσή της, οι παράγοντες των γηπεδούχων κατέθεσαν ένσταση κατά του κύρους του αγώνα.

Συγκεκριμένα, έμεναν δύο λεπτά για το φινάλε, όταν οι πράσινοι μείωσαν στους οκτώ (76-84) με καλάθι του Νικ Καλάθη. Το χρονόμετρο έτρεξε από τα 2:01 έως το 1:48, με τους διαιτητές να βλέπουν τη φάση στο instant replay μετά τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων, αλλά να συνεχίζουν το ματς.

Δευτερόλεπτα μετά το τέλος του αγώνα κατατέθηκε η ένσταση και μένει τώρα να δούμε ποια θα είναι η απόφαση της EuroLeague, που θα πρέπει να εξετάσει προσεκτικά όσα έγιναν.