Ο Παναθηναϊκός έβαλε μόνο ένα καλάθι σε όλο το β' δεκάλεπτο με Χίμκι

ÅÕÑÙËÉÃÊÁ / ×ÉÌÊÉ - ÐÁÏ / EUROLEAGUE / KHIMKI - PANATHINAIKOS (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Το β' δεκάλεπτο του αγώνα με τη Χίμκι ήταν απογοητευτικό για τον Παναθηναϊκό Superfoods, οι παίκτες του οποίου σκόραραν μόλις μία (!) φορά με εντός παιδιάς σουτ.

Ο Παναθηναϊκός Superfoods παρουσιάστηκε πολύ καλός στο β' δεκάλεπτο του αγώνα με τη Χίμκι, με αποτέλεσμα η διαφορά να εκτοξευθεί στο +15 (46-31) για τη ρωσική ομάδα στην ανάπαυλα.

Οι "πράσινοι" δεν είχαν ρυθμό τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση, κάτι που αποδείχθηκε από τα απογοητευτικά ποσοστά τους σε αυτό το διάστημα. Οι παίκτες του Τσάβι Πασκουάλ έβαλαν όλο κι όλο ένα καλάθι στη β' περίοδο, με τον Μάρκους Ντένμον να είναι ο μοναδικός που βρήκε τον στόχο, με ενάμιση λεπτό για το τέλος.

Συγκεκριμένα, ο Παναθηναϊκός είχε 0/4 δίποντα και 1/5 τρίποντα, με τις βολές να καμουφλάρουν κάπως την επιθετική του ασυνέπεια (10/16).