Ολυμπιακος - ΤΣΣΚΑ: Πρώτο καλάθι του Μάντζαρη στην EuroLeague έπειτα από 2 μήνες

Ο Βαγγέλης Μάντζαρης ευστόχησε σε τρίποντο στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου και σημείωσε τους πρώτους του πόντους στην EuroLeague μέσα στο 2019.

Ηταν 20 Δεκεμβρίου 2018 όταν ο Βαγγέλης Μάντζαρης είχε σημειώσει 3 πόντους στη νίκη με 98-77 επί της Γκραν Κανάρια για την 14η αγωνιστική της EuroLeague . Έκτοτε πέρασαν 70 ημέρες και 9 αγώνες (όπου πήρε χρόνο συμμετοχής στους 7 από αυτούς) για να σκοράρει ξανά στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.

Ο διεθνής γκαρντ ευστόχησε σε τρίποντο λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου του αγώνα του Ολυμπιακού με την ΤΣΣΚΑ , σπάζοντας έτσι και το "ρόδι" για το 2019.

Στο διάστημα που μεσολάβησε από τους τελευταίους πόντους του στην διοργάνωση, ο Μάντζαρης αγωνίστηκε συνολικά 77 λεπτά, έχοντας 0/2 δίποντα και 0/5 τρίποντα.