Αποβλήθηκε από τον Λαμόνικα ο Μπαρτζώκας

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας τα έβαλε με τον Λουίτζι Λαμόνικα και αποβλήθηκε με δεύτερη τεχνική ποινή λίγο πριν από τη λήξη του ημιχρόνου της αναμέτρησης Ρεάλ-Μπαρτσελόνα.

Λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε ο αγώνας στη Μαδρίτη για τον Γιώργο Μπαρτζώκα. Ο Ελληνας τεχνικός αποβλήθηκε με δεύτερη τεχνική ποινή 52,7'' πριν από τη λήξη, καθώς εκνευρίστηκε με μία απόφαση του Λουίτζι Λαμόνικα, διαμαρτυρήθηκε (υπερβολικά) έντονα και το αποτέλεσμα ήταν να τον στείλει ο Ιταλός διαιτητής στα αποδυτήρια.

Ο Μπαρτζώκας είχε δεχτεί την πρώτη τεχνική ποινή 1'48'' πριν από τη λήξη της δεύτερης περιόδου. Τη στιγμή που ο προπονητής της Μπαρτσελόνα αποχώρησε από το γήπεδο η Ρεάλ βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 37-25.