Το βράδυ που ο Σέιν Λάρκιν έγινε ξανά... θνητός

Εχουν και οι κορυφαίοι τις κακές βραδιές τους, έτσι κι ο Σέιν Λάρκιν που παρά τη νίκη της Εφές στην Τόφας, έζησε ένα πολύ άσχημο προσωπικό βράδυ καθώς έμεινε στους δύο πόντους σε 21 λεπτά συμμετοχής.

Με νίκη στην έδρα της Τόφας (83-72) συνέχισε την πορεία της στο τουρκικό πρωτάθλημα η Αναντολού Εφές, που είχε προβάδισμα 17 πόντων στο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο πέτυχε μόλις 27.

Η ομάδα του Εργκίν Αταμάν είχε τον Κρούνοσλαβ Σιμόν σε φοβερό απόγευμα, την ώρα που ο Σέιν Λάρκιν, ο άνθρωπος που με τους 49 πόντους στην αναμέτρηση με τη Μπάγερν Μονάχου έγραψε ρεκόρ στην ιστορία της EuroLeague , έμενε στους δύο πόντους από έξι σουτ!

Ο μεν Σιμόν είχε 24 πόντους από 7/9 δίποντα, 3/5 τρίποντα και 1/1 βολή, ο δε Λάρκιν είχε δύο πόντους από 1/2 δίποντα και 0/4 τρίποντα σε 21 λεπτά συμμετοχής. Πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων ήταν με 22 πόντους ο Σάμι Μεχία, 18 πρόσθεσε ο Ντι Τζέι Γουάιτ, δεν αγωνίστηκε ο Ματ Λοτζέσκι.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-27, 39-56, 59-71, 72-83

ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ (Αταμάν): Λάρκιν 2, Σίνγκλετον 10 (2/2 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Σαϊμπίρ 2, Μπαλμπάι 5 (1), Γκετσίμ 8 (1), Σανλί 10 (4/6 δίποντα, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Τουντσέρ 9 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Πλάις 6 (6 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Μίτσιτς 7 (3/10 σουτ, 2 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Σιμόν 24 (7/9 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 1/1 βολή, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ)