Η Εφές εύκολα την Μπουγιουκτσεκμετσέ με Μακόλουμ

Η Αναντολού Εφές νίκησε εύκολα την Μπουγιουκτσεκμετσέ με 94-75, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Έρικ Μακόλουμ με 21 πόντους και 4 ασίστ. Έκανε νταμπλ-νταμπλ ο Στίματς με 12 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Η Αναντολού Εφές έκανε το ρεκόρ της 3-1 στο τουρκικό πρωτάθλημα, καθώς νίκησε την Μπουγιουκτσεκμετσέ με 94-75. Μεγάλος πρωταγωνιστής των γηπεδούχων ο Έρικ Μακόλουμ, ο οποίος τέλειωσε το ματς με 21 πόντους και 4 ασίστ. Άξιος συμπαραστάτης του ο Βλάντιμιρ Στίματς, ο οποίος έκανε νταμπλ-νταμπλ με 12 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Η Εφές δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο (46-45), αλλά πάτησε... γκάζι στο τρίτο δεκάλεπτο (77-57), φτάνοντας εύκολα στο τέλος στο θετικό αποτέλεσμα. Πολύτιμη και η συνεισφορά του Μπράιαντ Ντάνστον (12 πόντοι, 5 ριμπάουντ).

Τα δεκάλεπτα: 22-21, 46-45, 77-57, 94-75