ΕΦΕΣ ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ

Αγώνες, ειδήσεις, νέα, βαθμολογίες, highlights τα πάντα για την Euroleague στο μπάσκετ.

Παρασκευή 18 Ιαν. 2019

ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ - ΝΤΑΡΟΥΣΑΦΑΚΑ 82-68

Εφές - Νταρουσάφακα 82-68: Συνεχίζει 4η με περίπατο η ομάδα του Αταμάν

Η Αναντολού Εφές πήρε δια περιπάτου τον τουρκικό εμφύλιο, καθώς νίκησε με 82-68 την Νταρουσάφακα και παρέμεινε μόνη στην 4η θέση της κατάταξης της EuroLeague. (VIDEO).

Πέμπτη 10 Ιαν. 2019

ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ - ΧΙΜΚΙ 81-72

Αναντολού Εφές - Χίμκι 81-72: Τρίτη σερί νίκη για την ομάδα του Αταμάν

Ένα ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για την Αναντολού Εφές, προκειμένου να καταβάλει την Χίμκι με 81-72 και να φτάσει τις 3 σερί νίκες στην EuroLeague (VIDEO).

Τρίτη 08 Ιαν. 2019

ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΚΑΟΥΝΑΣ - ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 58-79

Ζάλγκιρις - Αναντολού Εφές 58-79: Σαν σε προπόνηση...

Η Αναντολού Εφές διέλυσε με συνοπτικές διαδικασίες την Ζάλγκιρις στο Κάουνας (58-79), παίρνοντας και ρεβάνς για την εντός έδρας ήττα στον 1ο γύρο.

Πέμπτη 03 Ιαν. 2019

ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ 92-77

Αναντολού Εφές - Μπάγερν Μονάχου 92-77: Με υπογραφή Μίτσιτς

Η Αναντολού Εφές έκανε ό,τι ήθελε την Μπάγερν Μονάχου για ένα ημίχρονο, ο εξαιρετικός Βασίλιε Μίτσιτς είχε συμπαραστάτες και η ομάδα του Εργκίν Αταμάν επικράτησε των Βαυαρών με 92-77. (VIDEO).

ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ

Αναντολού Εφές - Μπάγερν Μονάχου: Η ομάδα του Αταμάν αστόχησε μόλις σε ένα σουτ στη 2η περίοδο

Η Αναντολού Εφές ήταν εντυπωσιακή στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Μπάγερν και στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα αστόχησε μόλις σε ένα σουτ.

Τετάρτη 02 Ιαν. 2019

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΣΤΙΣ ΚΥΡΙΟΤΕΡΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

EuroLeague: Οι κορυφαίοι του πρώτου γύρου

Η "πρωτιά" του Νικ Καλάθη και του Νίκολα Μιλουτίνοβ. Ο... καυτός Μάικ Τζέιμς και ο "πορτοφολάς" Φακούντο Καμπάτσο. Ο υπερπολύτιμος Γιαν Βέσελι και ο Έντι Ταβάρες που κρύβει το καλάθι. Δείτε τους κορυφαίους του πρώτου γύρου της EuroLeague.

ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΨΗΦΙΣΑΝ ΣΤΟ SPORT24.GR ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ

EuroLeague: Τα αστέρια της διοργάνωσης ψήφισαν τους κορυφαίους του 2018

Το Sport24.gr έκανε μια ξεχωριστή ψηφοφορία για τους κορυφαίους του 2018 και 12 αστέρια της EuroLeague ανέδειξαν την καλύτερη 5αδα και τον κορυφαίο προπονητή της χρονιάς.

Τρίτη 01 Ιαν. 2019

ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ Η ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ

EuroLeague: Δεύτερος σε προσέλευση ο Παναθηναϊκός, όγδοος ο Ολυμπιακός

Η Ζάλγκιρις είναι η ομάδα που έχει κόψει τα περισσότερα εισιτήρια στον πρώτo γύρο της κανονικής διάρκειας της EuroLeague, ενώ ο Παναθηναϊκός και ο Ολυμπιακός βρίσκονται στην δεύτερη και στην όγδοη θέση της σχετικής λίστας.

Παρασκευή 28 Δεκ. 2018

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 80-65

Μπαρτσελόνα - Αναντολού Εφές 80-65: Με άμυνα... γρανίτη η "μπλαουγκράνα"

Η Μπαρτσελόνα δέχτηκε 15 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο και χάρις στην τρομερή άμυνά της νίκησε την Αναντολού Εφές 80-65, κλείνοντας τον πρώτο γύρο της EuroLeague με ρεκόρ 8-7 (VIDEO).

Σάββατο 22 Δεκ. 2018

Η ΣΧΕΣΗ ΤΟΥ ΣΕΪΝ ΛΑΡΚΙΝ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ

Αναντολού Εφές: Θέλει Τεόντοσιτς για να αφήσει Λάρκιν

Το "kos" αποκάλυψε το ενδιαφέρον της Αναντολού Εφές για τον Μίλος Τεόντοσιτς και το Sport24.gr έχει το ρεπορτάζ πίσω από τον μεγάλο στόχο της τουρκικής ομάδας.

Πέμπτη 20 Δεκ. 2018

ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ - ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ 102-84

ΤΣΣΚΑ - Αναντολού Εφές 102-84: Κι όμως, η άμυνα έκανε την διαφορά!

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας έπαιξε άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε εν τέλει εύκολα την Αναντολού Εφές 102-84, κάνοντας το 6/6 στο γήπεδό της (VIDEO).

Τρίτη 18 Δεκ. 2018

ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ - ΜΠΟΥΝΤΟΥΤΣΝΟΣΤ 106-68

Αναντολού Εφές - Μπουντούτσνοστ 106-68: "Καθάρισε" σε πέντε λεπτά!

Η Αναντολού Εφές "έτρεξε" ένα απίστευτο σερί 22-0 στην τρίτη περίοδο και διέλυσε την Μπουντούτσνοστ 106-68, επιστρέφοντας στις νίκες ύστερα από δύο ήττες στη σειρά (VIDEO).

Η ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΟΥ ΣΕΡΒΟΥ ΤΗΣ ΕΦΕΣ

Βασίλιε Μίτσιτς: Παρέλαβε το βραβείο του MVP Νοεμβρίου

Πριν το τζάμπολ του παιχνιδιού ανάμεσα στην Αναντολού Εφές και τη Μπουντούτσνοστ για τη 13η αγωνιστική της EuroLeague, o Βασίλιε Μίτσιτς πήρε στα χέρια του το βραβείο του πολυτιμότερου παίκτη για τον μήνα Νοέμβριο.

Πέμπτη 13 Δεκ. 2018

ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΟΥΡΚΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ

Αταμάν: "Κάθε καλοκαίρι προσπαθώ να πάρω τον Σπανούλη, αλλά..."

Ο Βασίλης Σπανούλης ήταν το περασμένο καλοκαίρι ο μεγάλος στόχος της Αναντολού Εφές, γεγονός που παραδέχθηκε ο Εργκίν Αταμάν το βράδυ της Πέμπτης (13/12) μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ.

LIVE: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ

LIVE: Ολυμπιακός - Αναντολού Εφές

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Αναντολού Εφές για την 12η αγωνιστική της EuroLeague. Μπείτε στο LIVE του Sport24.gr.

Ο 24ΧΡΟΝΟΣ ΣΕΡΒΟΣ ΓΚΑΡΝΤ ΔΙΝΕΙ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΣΤΗΝ ΕΦΕΣ

Ολυμπιακός - Αναντολού Εφές: Ο "μαέστρος" Μίτσιτς της... ορχήστρας του Αταμάν

Ο Βασίλιε Μίτσιτς δεν είναι το πιο "μεγάλο" όνομα στο ρόστερ της Αναντολού Εφές, αλλά μέχρι στιγμής είναι ο MVP της ομάδας του και ο Ολυμπιακός καλείται να τον περιορίσει (18:45, LIVE Blog από το Sport24.gr).

Τετάρτη 12 Δεκ. 2018

ΑΥΤΟΙ ΘΑ "ΣΦΥΡΙΞΟΥΝ" ΣΤΟ ΣΕΦ

Ολυμπιακός - Αναντολού Εφές: Οι διαιτητές του αγώνα

Η EuroLeague έκανε γνωστούς τους τρεις διαιτητές που θα διευθύνουν τον αγώνα του Ολυμπιακού με την Αναντολού Εφές για την 12η αγωνιστική της EuroLeague (13/12, 18:45, LIVE Blog από το Sport24.gr).

Δευτέρα 10 Δεκ. 2018

ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΟΕΡΜΑΝ, ΜΙΤΣΙΤΣ

Αναντολού Εφές: Με οδηγούς του Μοερμάν, Μίτσιτς πριν από το ματς με τον Ολυμπιακό

Η Αναντολού Εφές επέστρεψε στις νίκες στο τουρκικό πρωτάθλημα (επί της Μπαχτσεσεχίρ με 87-81), τρεις ημέρες πριν από το ματς στο ΣΕΦ με τον Ολυμπιακό (13/12, 18:45).

Σάββατο 08 Δεκ. 2018

ΠΥΡ ΚΑΙ ΜΑΝΙΑ Ο ΤΟΥΡΚΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

Αταμάν: "Φέτος θα πάρω την EuroLeague, θα ζητήσουμε την επανάληψη του αγώνα"!

Έξαλλος με την διαιτησία του αγώνα με την Ρεάλ ήταν ο Εργκίν Αταμάν, που ζήτησε από την EuroLeague να επαναλάβει το ματς για μία παράβαση στο 27'! "Φέτος θα πάρω την EuroLeague" είπε ο Τούρκος προπονητής!

Παρασκευή 07 Δεκ. 2018

ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ 82-84

Αναντολού Εφές - Ρεάλ Μαδρίτης 82-84: Βασιλικό comeback με φοβερό Αγιόν

Ο Γκουστάβο Αγιόν κράτησε όρθια την Ρεάλ Μαδρίτης στην Πόλη και η πρωταθλήτρια Ευρώπης πήρε τη νίκη με 84-82 επί της Αναντολού Εφές επιστρέφοντας από το -15! (VIDEO).

Δευτέρα 03 Δεκ. 2018

Ο 32ΧΡΟΝΟΣ GUARD ΦΛΕΡΤΑΡΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΣΤΗ EUROLEAGUE

Η Νταρουσάφακα βρίσκεται κοντά στον Τόνι Ντάγκλας

Μετά το ανεμικό της ξεκίνημα στην Ευρώπη, η Νταρουσάφακα φαίνεται ότι βρήκε τον άνθρωπό της στο πρόσωπο του Τόνι Ντάγκλας.

ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ

Ο Μίτσιτς είναι ο MVP της EuroLeague για τον μήνα Νοέμβριο

Ο Βασίλιε Μίτσιτς αναδείχθηκε ο πολυτιμότερος παίκτης της EuroLeague για τον προηγούμενο μήνα, οδηγώντας την Αναντολού Εφές σε μία από τις καλύτερες σεζόν της ιστορίας της.

Παρασκευή 30 Νοε. 2018

ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ - ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 96-85

Αναντολού Εφές - Μπασκόνια 96-85: Συνεχίζει ακάθεκτη η ομάδα του Αταμάν

Η Αναντολού Εφές "καθάρισε" και την Μπασκόνια (96-85), φτάνοντας τις πέντε σερί νίκες και τις οκτώ συνολικά μετά την συμπλήρωση 10 αγωνιστικών στην EuroLeague (VIDEO).

Πέμπτη 22 Νοε. 2018

ΝΤΑΡΟΥΣΑΦΑΚΑ - ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ

Νταρουσάφακα - Αναντολού Εφές 88-93: Ο Μπομπουά έκανε την διαφορά

Ο Ροντριγκ Μπομπουά έκανε το step up στο δεύτερο ημίχρονο και οδήγησε την Αναντολού Εφές στην εκτός έδρας νίκη με 93-88 επί της Νταρουσάφακα.

Τρίτη 20 Νοε. 2018

ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ - ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ 90-77

Αναντολού Εφές - Μακάμπι Τελ Αβίβ 90-77: Ντεμπούτο με ήττα για τον Σφαιρόπουλο

Σημαντικό βήμα ακόμη και για την τετράδα της κανονικής περιόδου έκανε η Αναντολού Εφές, που επικράτησε εύκολα της Μακάμπι Τελ Αβίβ στο ντεμπούτο του Γιάννη Σφαιρόπουλου στον πάγκο της ομάδας του λαού.

O ΣΕΝΤΕΡ ΤΗΣ ΕΦΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΤΟΥ ΒΑΣΚΕΘ

Ο Ντάνστον ξεπέρασε τον Μπουρούση, δεύτερος μπλοκέρ στην ιστορία της EuroLeague

Ο Μπράιαντ Ντάνστον έμεινε μόνος στην δεύτερη θέση των κορυφαίων μπλοκέρ της EuroLeague αφήνοντας πίσω του τον Γιάννη Μπουρούση και συνεχίζει την καταδίωξη τoυ Φραν Βάσκεθ. (VIDEO).

Παρασκευή 16 Νοε. 2018

ΤΑΔΕ ΕΦΗ ΕΡΓΚΙΝ ΑΤΑΜΑΝ...

Αταμάν: "Αυτή ήταν η στρατηγική μας κόντρα στον Παναθηναϊκό"

Ο Εργκίν Αταμάν εξήγησε τους λόγους που η Αναντολού Εφές νίκησε τόσο εύκολα τον Παναθηναϊκό, περιγράφοντας όλο το αμυντικό του πλάνο κόντρα στους "πράσινους".

ΔΕΙΤΕ ΤΟ VIDEO

O Αντετοκούνμπο έδωσε αυτόγραφα σε μικρούς φίλους της Εφές

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έκανε ένα μικρό διάλειμμα από την προθέρμανση του Παναθηναϊκού πριν από το ματς με την Αναντολού Εφές για να υπογράψει αυτόγραφα σε μικρούς φίλους της τουρκικής ομάδας. (VIDEO).

Πέμπτη 15 Νοε. 2018

Η ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΛΑΖΑΡΟΥ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

Τι πρέπει να προσέξει ο Παναθηναϊκός στην Πόλη

Ο Λάζαρος Παπαδόπουλος εξήγησε τι πρέπει να κάνει ο Παναθηναϊκός, ώστε να πάρει την εκτός έδρας νίκη επί της Αναντολού Εφές (16/11, 19:30, LIVE Blog από το Sport24.gr).

Κυριακή 11 Νοε. 2018

ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΜΕ ΝΙΚΕΣ Η ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΚΑΙ Η ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ

"Καυτός" ο Βέσελι πριν από το ΣΕΦ, εύκολα η Εφές πριν από τον Παναθηναϊκό

Η Μπαχτσεσεχίρ του Στέφανου Δέδα έβαλε δύσκολα στην Φενέρμπαχτσε, η οποία, όμως, με πρωταγωνιστή τον Γιαν Βέσελι πήρε την εκτός έδρας νίκη με 84-77 και στρέφει την προσοχή της στην αναμέτρηση (15/11) με τον Ολυμπιακό. Εύκολα η Εφές πριν από τον Παναθηναϊκό